05.06.2015

Máxima w Nowym Jorku

4 i 5 czerwca Máxima odwiedziła Nowy Jork w ramach swojej roli specjalnego rzecznika Sekretarza Generalnego ONZ na rzecz rozwoju.


Królowa uczestniczyła w spotkaniu "Grupy Przyjaciół Integracji Finansowej". Jest to nieformalna grupa 32 państw które pracują na rzecz poprawy dostępu do usług finansowych, aby umożliwić rozwój dla grup o niskich dochodach. Oprócz tego spotkania Máxima będzie uczestniczyć w kilku wewnętrznych dyskusjach na forum ONZ.

Niepełna przemowa Máximy ze spotkania "Grupy" (przemowa w oryginale LINK):

Dzień dobry Ekscelencje, Szanowni Delegaci i goście. 

Jestem bardzo zadowolona, że mogę wziąć udział w trzecim spotkaniu "Grupy Przyjaciół Integracji Finansowej". Dziękuję wszystkim za przybycie. I składam ogromne podziękowania Ambasadorowi Percaya za goszczenie nas tutaj.
Od naszego ostatniego spotkania więcej niż rok temu, nadal opowiadam  się za większą integracją finansową w kraju, do wizyty w Indiach, Chinach i Birmie, oraz w spotkaniach i wydarzeniach w Bazylei z globalnych organów normalizacyjnych, podczas Światowego Forum Ekonomicznego i Wiosennego Spotkania Banku Światowego. We wszystkich z tych wycieczek byłam świadkiem pierwszych postępów i możliwości integracji finansowej.
Jestem szczególnie zadowolona, że integracja finansowa nadal jest uznawana jako centralny kawałek Post-2015. Jak wiadomo, oba strumienie wyraźnie potwierdzają integrację finansową jako ważny umożliwiający kluczowy cel rozwoju Sustainable takich jak zakończenie ubóstwa i głodu, wzmocnieniu pozycji kobiet i stymulowanie wzrostu gospodarczego. 
Ten sukces jest w dużej mierze staraniem tej grupy pod przewodnictwem swoich współprzewodniczących. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wsparcie, zaangażowanie, a przede wszystkim ciężką pracę.
Życzę Wam wszystkiego najlepszego w ostatnim okresie do lipca i września. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wsparcie w sprawie integracji finansowej w celu poprawy życia. Liczę na owocną dyskusję.


Strój pochodzi od Natan. Nie jest nowy, spódnicę widzieliśmy już podczas wizyty w Turcji i Achterhoek.

Achterhoek:


Turcja:


5 komentarzy:

 1. ładnie wyglądała, ogólnie ma fajny styl :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ładny zestaw, Maxima ładnie wygląda w białym

  OdpowiedzUsuń
 3. Osobiście jakoś nie mam przekonania do tej sukienki...

  OdpowiedzUsuń
 4. Maxima ładnie prezentuje się w bieli ale wg mnie ten fason ją poszerzył.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia