30.09.2015

Co łączy księżną Mabel z Markiem Rutte?


Ona - wdowa po księciu Johanie Friso. On - premier Holandii.
Czy ich relacja to coś więcej niż przyjaźń ?
Pierwszy raz mieli się spotkać w 1988, kiedy razem działali dla "Partii Ludowej na rzecz Wolności i Demokracji". Potem kontakt się urwał. Podobno zaczęli się widywać w 2014. Nikt jednak tego nie potwierdził.

Pół roku temu najbliżsi współpracownicy premiera Rutte powiedzieli, jakoby w latach 90 Mark miał tylko jedną dziewczynę. Podobno była to Mabel.

Księżna Mabel, to wdowa po księciu Friso, który zginął na wskutek przysypania lawiną. Przez półtora roku był w śpiączce, aż 12 sierpnia 2013 zmarł. Osierocił dwie córki: Luanę i Zarię.

Mark Rutte to premier Holandii od 2010 roku. Pochodzi z Hagi, ukończył studia historyczne w Lejdzie. Jest kawalerem. W 2002 został mianowany v-ce ministrem spraw społecznych i pracy, premierem był wtedy Jan Peter Balkenende. W 2006 został prezesem partii Ludowej na rzecz Wolności i Demokracji (VVD). 
W 2010 jego partia wygrała wybory parlamentarne. W 2012 zorganizowano przedterminowe wybory parlamentarne, gdzie również odniósł zwycięstwo. 

Następne wybory odbędą się w 2017.

Jeśli w przyszłości związek okaże się prawdą i para będzie chciała wziąć ślub, zapewne ani para królewska ani księżniczka Beatrix nie będą mieć nic przeciwko temu.

W przypadku zawarcia kolejnego związku małżeńskiego Mabel utraci tytuł królewski, byłaby tytułowana "panią Rutte". Ale nie zapominajmy, że bycie żoną premiera to prawdziwy zaszczyt.

Co myślicie ? To prawda czy kolejne plotki prasy ?

4 komentarze:

 1. Przecież ona co do zasady nie ma tytułu i nie jest członkiem HolRK.
  A ja kiedyś myślałam, że on jest gejem, jak się okazało myliłam się.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest członkiem HRK, ale ma tytuł Księżnej Niderlandów. Jeśli drugi raz wyjdzie za mąż to utraci tytuł.
   Co do plotek to chciałabym aby okazały się prawdą ;) stworzyliby fajny team :))

   Usuń
 2. Dopóki nie ma dowodów, to ja w to nie wierzę. Ciekawe, czy to prawda

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia