04.11.2015

Konferencja o prawach kobiet + więcej


Dzisiaj królowa Máxima powróciła do swoich obowiązków. Wraz z księżną Mary z Danii, wzięła udział w międzynarodowej konferencji o prawach kobiet.Królowa wygłosiła krótkie przemówienie, jej "zawartość" możecie zobaczyć tutaj.Na pytanie o samopoczucie, królowa odpowiedziała, że czuje się dużo lepiej i dziękuje wszystkim za życzenia.Tegoroczna konferencja jest trzecią edycją wydarzenia. Wcześniej takie konferencje odbywały się w Waszyngtonie oraz w kanadyjskiej Albercie.Suknia królowej pochodzi od Natan. Brosza jest pamiątką rodzinną. Wcześniej nosiły ją poprzednie królowe Holandii. Máxima nosiła ją raz, podczas wizyty we Włoszech dwa lata temu.


Kto wyglądał lepiej: Máxima czy Mary ? Z ciężkim sercem (:D) muszę przyznać, że Mary. Jej stylizacja była bardziej stosowna do wydarzenia. Możemy jednak usprawiedliwić królową, kilka dni temu wyszła ze szpitala. Zapewne poczekamy jeszcze kilka dni, aż wszystko wróci do normy.


***

Król uczestniczył w 50-leciu firmy Dow Chemical Company, produkującej chemikalia. Warto wspomnieć, że podobna firma działająca w Rotterdamie niedawno obchodziła swoje sześćsetne urodziny. Willem-Alexander zwiedził także budynek, gdzie monitoruje się inne oddziały firmy.Uroczystego otwarcia w 1965 dokonał książę Bernhard.

***
Król dokonał także otwarcia schroniska KNGF w Amsterdamie:źródła:www.vorsten.nl,www.newmyroyals.com,www.koninklijkhuis.nl,www.modekoninginmaxima.nl,www.twitter.com

5 komentarzy:

 1. Dlaczego stylizacja Mary była bardziej stosowna, dla mnie obie wyglądały dobrze. Styl Mary od jakiegoś czasu mnie nudzi, zawsze poprawnie i przewidywalnie, z góry wiadomo czego się można spodziewać.Po Maximie widać przebytą chorobę mimo że się mocno uśmiecha.Musi trochę wypocząć i będzie dobrze.

  OdpowiedzUsuń
 2. Plaszczyk mary przypomina mi plaszcz krolowej elzbiety II , tylk ze krolwa ma 89 lat . Mary zaczela sie ubierac jakby byla staruszka....

  OdpowiedzUsuń
 3. Zastanawiam się dlaczego uważacie, że Mary wyglądała lepiej. Obydwie panie prezentowały się dobrze. Jeśli miałabym ocenić to 1:0 dla Maximy. Stylizacja Mary choć może bardziej stonowana i odpowiednia do okazji to w bardzo mdłym kolorze, niczym nie przełamanym. A u Maxi piękna pomarańczowa bluzka, która pięknie odbija się na tle szarości.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi zdecydowanie bardziej podobała się Mary. W tym wypadku to Maxima była przewidywalna. Identyczny fason sukienki juz kilka,razy nosiła zarówno ona jak i Matylda z Belgii, tak samo kolor przewidywalny Maxima bardzo często wybiera takie odcienie, w końcu to jej ulubiony kolor. Z kolei Mary mnie zaskoczyła, nie spodziewałam się takiej stylizacji - połączenia kolorów przy płaszczyku i spódnicy, a także sam kolor.

  OdpowiedzUsuń
 5. Moim zdaniem obie wyglądały ładnie. Maxima założyła ubranie w swoim stylu i dla mnie wygląda, jakby wszystko było jak najbardziej w normie.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia