02.12.2015

Rodzina królewska na wręczeniu nagród im. księcia Clausa


Dziś w Pałacu Królewskim miało miejsce ważne wydarzenie dla rodziny królewskiej. Książę Constantijn, jako honorowy członek Fundacji Księcia Clausa, miał zaszczyt wręczyć nagrodę fundacji irańskiej fotograf, Newshy Tavakolian.
Oprócz księcia Constantijna i pary królewskiej, holenderską rodzinę monarszą reprezentowali: księżniczka Beatrix, księżna Mabel i księżna Laurentien.
Co roku, Fundacja wyróżnia osoby, które zasłużyły się w dziedzinie kultury. Nagroda wręczana jest od 1997, głównie osobom z Azji, Afryki i Ameryki Południowej.

Jedno ze zdjęć autorstwa Newshy
Oprócz Newshy wyróżnienie otrzymało dziesięć innych osób.


Książę Constantijn powiedział w swojej przemowie:

"Newsha jest uhonorowana za piękny sposób pokazania sytuacji kobiet w Iranie. Jest zobowiązana pomóc irańskim kobietom oraz młodym fotografom, którzy nie mogą zawodowo wykonywać swojej pasji. Mam nadzieję, że jej odwaga i wytrwałość przyniosą w Iranie zmiany polityczne i społeczne. Współcześnie, fotografia łączy ludzi, a w przyszłości może przyczynić się do międzykulturowego zrozumienia i współczucia".


Królowa Máxima po raz kolejny postawiła na dom mody Natan. Spódnicę widzieliśmy już podczas wizyty w Turcji w 2012. Księżna Mabel wybrała brązowo-pomarańczowy kostium od Missoni. Strój księżnej Laurentien nie został rozpoznany.
Która z pań prezentowała się wg Was najlepiej ?

źródła:www.refdag.nl,www.koninklijkhuis.nl

3 komentarze:

  1. Fajnie, że mogliśmy zobaczyć rodzinkę :) A zdjęcia Newshy rzeczywiście bardzo ładne.

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo fajnie, że przyznaja taką nagrodę.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...