13.02.2016

Z pamiętnika HRK - Willem i Máxima w Japonii

W dniach 29-31 października para królewska odwiedziła Japonię.

Zanudzę Was zdjęciami ;)

Pierwszego dnia odbyło się oficjalne powitanie pary królewskiej. Bardzo pozytywnie zaskoczył fakt, że obecna była księżna Masako. Wiadomo, że obie rodziny mają ze sobą bardzo związane. Pierwszą podróżą zagraniczną księżnej po chorobie była inauguracja Willema-Alexandra.


Zarówno księżna Masako jak i królowa Máxima ubrały się na pomarańczowo, czyli narodowy kolor Holandii.

Wieczorem miał miejsce bankiet na cześć króla i królowej. Máxima pięknie prezentowała się w złotej sukni od Jana Taminiau i tiarze Württemberg Ornate Pearl Tiara, noszonej wyłącznie przez królowe Holandii. Był to pierwszy raz kiedy miała ją na sobie.
Król został odznaczony Orderem Chryzantemy, najwyższym japońskim orderem państwowym, zaś Máxima Orderem Skarbu Korony przyznawanym kobietom.


Następnego dnia para odwiedziła siedzibę Uniwersytetu Tokijskiego. Wzięli udział w wykładzie poświęconemu nowoczesnym technologiom.


Pod koniec dnia król i królowa pojawili się na kolacji, której gospodarzem był premier Japonii, Shinzo Abe.                                Na koniec, para królewska i para cesarska wzięła udział w koncercie.2 komentarze:

  1. Maxima najlepiej prezentowała się pierwszego dnia. Drugiego też ładnie, ale nie podoba mi się jej wieczorna stylizacja z przyjęcia u premiera, założyła taką dziwną sukienkę.

    OdpowiedzUsuń
  2. Mi podoba się stylizacja Maxi z wieczornego przyjęcia. Wow, fajnie że pojawiła się też Masako :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...