10.03.2016

Król Willem Alexander i królowa Máxima we Francji - Dzień 1

Para królewska rozpoczęła dziś dwudniową wizytę we Francji.


Wczoraj wieczorem para przybyła do Paryża.


Kostium Máximy pochodzi od Claesa Iversena.

***
Rano miało miejsce złożenie kwiatów pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Prezydent nie był wtedy obecny, tak samo zrobił podczas wizyty hiszpańskiej pary królewskiej we Francji. Później, król z małżonką pod eskortą 144 żołnierzy Gwardii Republikańskiej udali się na spotkanie z prezydentem w Pałacu Elizejskim.

Tam miało miejsce spotkanie prezydenta z królem i królową.
Para królewska odwiedziła również Luwr, mieli okazję obejrzeć kilka obrazów Rembrandta.


Później, odbyło się spotkanie z młodymi francuskimi sportowcami.Wieczorem odbył się bankiet na cześć Máximy i Willema Alexandra.


Tak jak przeczuwałam, królowa nie ma tiary (i długiej sukni). Beżowo-złota kreacja pochodzi od Natan.
źródła: www.koninklijkhuis.nl (informacje), www.twitter.com,www.refdag.nl,www.gettyimages.com (zdjęcia), www.modekoninginmaxima.nl (strój)

8 komentarzy:

 1. Stylizacja absolutnie w stylu Maximy.
  Czy wiesz może dlaczego Prezydent nie towarzyszył holenderskiej, a wcześniej hiszpańskiej parze królewskiej w czasie składania wieńców na Grobie Nieznanego Żólnierza? Jest jakiś powód?
  Nie wiem właściwie czemu, ale bawi mnie gif tygodnia. Bardzo szybko machają, wygląda to trochę tak, jakby chcieli "odmachać" jak najszybciej i wrócić do domu ;P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem powodu nie ma. Ot taka tradycja lub brak potrzeby towarzyszenia koronowanym głowom wszędzie.;) Mnie bardziej zastanawia brak "Pierwszej Damy". Zdaję sobie sprawę ze "skomplikowanego życia uczuciowego" Hollande'a, ale na pewno znalazłby jakaś miłą towarzyszkę np. panią minister etc. Wyglądałoby to o wiele lepiej...
   Bardzo podoba mi się stylizacja Maximy z bankietu. Oczywiście w jej stylu, ale pięknie.

   Usuń
  2. Też tak myślę. Może prezydentowi jest w ten sposób wygodniej ;) Podczas wizyty w Polsce para prezydencka nie towarzyszyła podczas składania wieńca.
   Może panią mer Paryża ? ;)

   Usuń
  3. By pojawiły się kolejne plotki?;) W sumie pani Hidalgo jako kobieta elegancka pasowałaby do takiej uroczystości.:)

   Usuń
 2. poranna stylizacja Maxi była niesamowita, bardzo mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 3. Maxima bardzo ładnie prezentowała się w pomarańczowym kostiumie. Wieczorowa stylizacja teżmi przypadła do gustu- w stylu Maximy, ale pasująca do okazji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Maxi wieczorem wyglądała absolutnie zachwycająco i pasowała do wystroju pałacu kapiącego od złota.Jakbym chciała to zobaczyć...

  OdpowiedzUsuń
 5. Maxima cudownie wyglądała wieczorem!

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...