24.04.2016

70. urodziny holenderskich księżniczek


W związku z tym, że król Szwecji w przyszłym tygodniu będzie obchodził swoje siedemdziesiąte urodziny, dziś możecie przeczytać, jak swoje siedemdziesiąte urodziny obchodziły holenderskie księżniczki.

Beatrix (ur. 31 stycznia 1938)

Z okazji urodzin ówczesnej królowej wydano dwa zdjęcia, zrobione w Drakensteyn, prywatnym domu Beatrix.Koncert odbył się 1 lutego w Teatrze Królewskim w Amsterdamie. W związku z tym, że księżniczka Margriet obchodziła wtedy 65 urodziny, obchody zostały połączone.


Obecna była prawie cała rodzina królewska, nieobecne były jedynie dzieci księżniczki Christiny.Irene (ur. 5 sierpnia 1939)


Z okazji jej urodzin nakręcono specjalny program pt. "Irene - inne życie". Film, który składa się w dużej mierze składa się z wywiadu z księżniczką został nakręcony w RPA, gdzie Irene spędza każde lato.

*LINK*

Powyżej link do filmu z holenderskimi napisami.

Margriet (ur. 19 stycznia 1943)

Tak samo jak w przypadku Beatrix, z okazji okrągłych urodzin wydano dwa nowe zdjęcia, w tym jedno z całą rodziną.Odbyło się również prywatne przyjęcie, z którego nie ma zdjęć.

Christina (ur. 18 lutego 1947)Księżniczka Christina swoje 70-te urodziny będzie obchodzić 18 lutego 2017.


3 komentarze:

  1. Powiedziałabym, że raczej te urodziny były obchodzone dość dyskretnie w porównaniu do "atrakcji" jakie szykują się w Szwecji...

    OdpowiedzUsuń
  2. W Szwecji szykuje się większa feta :D tu był tylko koncert i wydanie zdjęć-wszystko w jednym dniu ( albo bez takiego rozgłosu ;)). W Szwecji "będzie zabawa, będzie się działo" xD

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo ładne zdjęcie księżniczki Margriet z rodziną. O tak w Szwecji będzie się działo :P

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia