21.04.2016

Four Freedom Awards 2016 + Máxima na liście magazynu TIME

Dzisiaj w Nieuwe Kerk w Middelburgu odbyło się wręczenie nagród Four Freedom Awards. Jak co roku, rodzinę królewską reprezentował król Willem Alexander z żoną i matką.


Nagrody otrzymali: obecna kanclerz Niemiec Angela Merkel, doktor Denis Mukwege pochodzący z Konga, Mazena Darwish z Syrii i trzech księży z Republiki Środkowoafrykańskiej. Odebrali je z rąk wnuka prezydenta Roosevelta, Elliota.


Fundacja im. Franklina Roosevelta w Middelburgu z jego amerykańskim odpowiednikiem co rok organizują to wydarzenie. Nagrodę otrzymuje osoba bądź organizacja, która wniosła ważny wkład w wolność na świecie.


Nagrody rozdawane są w pięciu kategoriach: wolność słowa, wolność religii, wolność od niedostatku, wolność od strachu. Przyznawana jest także nagroda specjalna, którą otrzymała niemiecka kanclerz.Suknia królowej Máximy pochodzi od Natan, kapelusz od Fabienne Delvigne, a buty od Gianvito Rossi. Broszka pochodzi z kolekcji królewskiej, widzieliśmy ją podczas wizyty w Brunei.***
Królowa Máxima została umieszczona na tegorocznej liście magazynu TIME, czyli 100 najbardziej wpływowych osób na świecie!


Według magazynu królowa wkłada dużo pracy i wysiłku w pomoc osobom mieszkającym w krajach ubogich, angażuje się społecznie nie tylko jako królowa Holandii, lecz także Specjalny Rzecznik Sekretarza Generalnego OZN ds. finansów. Na miejsce w prestiżowym rankingu składa się także "energiczność, doświadczenie polityczne i empatia".

Moim zdaniem jest coś za co Máxima powinna otrzymać jakąś nagrodę: UŚMIECH! :)


źródła:www.koninklijkhuis.nl,www.modekoninginmaxima.nl,www.gettyimages.com,www.dailymail.co.uk

8 komentarzy:

 1. Merkel i wolność na świecie?? Bez jaj! Jak przymusowe przyjmowanie imigrantów to wolność, to ja chyba jestem Duch Święty

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładne i zatajanie tego ze imigranci molestuja niemki...

   Usuń
  2. Nie znoszę jej...Ale cóż.
   Co do Maxi - piękna stylizacja :)

   Usuń
 2. A ktore miejsce zajeła Maxima w rankingu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lista TIME'a publikowana jest w kilku kategoriach: artyści, liderzy, pionierzy, tytani i ikony. Máxima, obok m.in. Hillary Clinton, Władimira Putina, Baracka Obamy, króla Arabii Saudyjskiej czy Angeli Merkel sklasyfikowana jest w "liderach".
   Przypomnę, że Maxima jest jedyną Holenderką w zestawieniu :)

   Usuń
 3. Ładne jest to zdjęcie Maxi pod opisem dzisiejszej stylizacji.

  Ja też się zastanawiam za co A. Merkel dostałą tą nagrodę?

  OdpowiedzUsuń
 4. Zakochałam się w jej dzisiejszej stylizacji!
  Zgadzam się, że gdyby zorganizowano konkurs na najpiękniejszy uśmiech na świecie, królowa zgarnęłaby główną nagrodę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niemcy na pewno nie przyznaliby Angeli Merkel żadnej nagrody

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia