13.04.2016

Wizyta w Bawarii - Dzień 1

 Para królewska rozpoczęła dziś dwudniową wizytę w jednym z niemieckich landów, czyli Bawarii.


Celem wizyty jest wzmocnienie relacji między Holandią a Bawarią. Królowi i królowej w podróży towarzyszy minister handlu.
Z samego rana, po przybyciu do Monachium para zwiedziła Starą Pinakotekę - muzeum sztuki, położone w centrum miasta. Znajduje się w nim wiele dzieł holenderskich artystów.
W obecności pary Centraal Museum Utrecht podpisało umowę z niemieckim muzeum dot. wspólnej wystawy w latach 2018-2019.


Później Willem i Máxima odwiedzili siedzibę koncernu BMW. Oprócz spotkania z pracownikami para miała okazję zobaczyć prototyp samochodu automatycznego (człowiek nie musi nim kierować). Oprócz tego parze został zaprezentowany kabriolet, zaprojektowany w Holandii. Dla przypomnienia, koncern obchodzi setne urodziny.W rezydencji premiera Bawarii odbył się uroczysty lunch. Zarówno król jak i premier wygłosili krótkie mowy.

"Nasz kraj pielęgnuje silne relacje z Bawarią, ponieważ uważamy, że mamy ze sobą wiele wspólnego. Liczymy na ściślejszą współpracę ekonomiczną i gospodarczą. Mam nadzieję, że nasza wizyta przyczyni się do poprawy relacji i do zwiększenia roli Bawarii w Holandii. Bawaria zasługuje na wielkie uznanie w dziedzinie kultury, ale nie zapominajmy o sporcie. Nasz rodak, Arjen Robben w dużym stopniu przyczynia się do sukcesów Bayernu Monachium *śmiech*".


Pod rezydencję przybyło dużo fanów rodziny królewskiej, a także wielu Holendrów mieszkających w Niemczech. Wielu z nich skandowało: 'Oranje boven!' co może znaczyć: 'Pomarańczowi górą!'. Podczas spotkania pod ratuszem król został poproszony przez jednego z fanów o stanięcie w miejscu, w celu zrobienia zdjęcia. Król odpowiedział na to: 'Nawet pod słońcem?' i wybuchnął śmiechem.

Máxima ma na sobie różową suknię od Natan i kapelusz od Fabienne Delvigne - ten zestaw widzieliśmy podczas Dnia Króla w ubiegłym roku.

Później król z małżonką odwiedzili Muzeum Niemieckie, gdzie odbyła się wystawa poświęcona cyberbezpieczeństwu i przemyśle informatycznym.


Willem i Máxima odwiedzili również Viktualienmarkt - targ ze zdrową żywnością.


Para królewska w drodze do Ratusza na uroczystą kolację:


źródła:www.refdag.nl,www.vorsten.nl,www.koninklijkhuis.nl,www.zimbio.com,www.twitter.com

6 komentarzy:

 1. Maxima zawsze taka uśmiechnięta :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa ta rama od lustra i ile schodów :)
  MAxima w dobrym humorze i w stroju w swoim stylu, czyli wszystko gra!

  OdpowiedzUsuń
 3. Królowa bardzo wiosennie i promiennie dzisiaj, oczywiście w swoim stylu :)

  OdpowiedzUsuń
 4. bardzo podobają mi się te zdjęcia, na których wydaje się, że para królewska "wychodzi" z obrazu ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. zapraszam do mnie :)) http://familyofcambridge.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie rozbawiły miny Maximy :D a zdjęcie, gdy wychodzą z obrazu- świetne :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...