14.06.2016

Tęczowy Pałac Królewski + więcej

W hołdzie ofiarom strzelaniny w Orlando przez pewien czas Pałac Królewski w Amsterdamie świecił się na tęczowo:

Dziś przypada Światowy Dzień Krwiodawcy i w związku z tym, król Willem-Alexander pojawił się na oficjalnej inauguracji.


Światowy Dzień Krwiodawcy to jeden z ośmiu międzynarodowych dni WHO, które tego dnia co rok prosi świat do bezpłatnego i dobrowolnego oddawania krwi.


Wg statystyk 25% (ok. 4 milionów) Holendrów potrzebuje krwi. Dawców jest ponad 400 tysięcy. Cyfry robią różnicę, co ? :)


***
14 i 15 czerwca Máxima będzie w Nowym Jorku. Wizyta będzie miała związek z pracą dla ONZ. Notka z podróży ukaże się w czwartek, a notka tematyczna, która miała się wtedy pojawić, pojawi się w sobotę.


źródła:www.dutchphotopress.com,www.twitter.com

5 komentarzy:

 1. Albo to jest przesada, albo to ja jestem za głupia na takie rzeczy. Może i nie jestem tolerancyjna, ale nie zauważyłam, żeby po jakiejś innej strzelaninie podświetlono pałac na barwy narodowe. Ale jak strzelano do biednych gejów, to już trzeba.
  Nie ogarniam tej całej homo-otoczki i nawet nie chcę ogarniać.
  Krwiodawstwo to bardzo szczytny cel. Kosztuje niewiele, a można uratować komuś życie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pałace królewskie w całej Europie (nie wszystkie) były podświetlane kolorami flag Francji i Belgii po zamachach. Coś nie na bieżąco jesteś.

   Usuń
  2. A jak zginęło mnóstwo ważnych osób dla Polski w nieszczęsnym locie Tupolewa w Smoleńsku, to jakoś nikt nie robił flag biało-czerwonych...
   Zmieniając temat i wracając do Twojej notki - czekam z niecierpliwością na stylizacje Maxi z NY :)

   Usuń
  3. Anonimowy14 czerwca 2016 20:58------> Komentarz Agnieszki powinien Ci wiele wyjaśnić :)
   BTW. Homoseksualiści są za przyjmowaniem uchodźców. No śmiech na sali, islam wyraźnie zakazuje homoseksualizmu i nakazuje mordować takich ludzi, a geje zapraszają islamistów do swoich krajów. Bez jaj :D

   Usuń
 2. Bardzon ważne jest zachęcanie ludzi do oddawania krwi, dobrze, że znane osoby się angażują. Jestem ciekawa, czy WA albo Maxima oddali kiedyś krew? A może ktoś inny z HRK?

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...