13.06.2016

Willem Alexander i Máxima we Fryzji


Para królewska odbyła dziś kolejną wizytę regionalną. Tym razem celem podróży Willema Alexandra i Máximy była Fryzja, a dokładniej jej północno-zachodnia część.
Król i królowa około godziny dziewiątej przybyli do Sint Annaparochie, jednego z fryzyjskich miasteczek. Najpierw, para odwiedziła Campus Middelsee. Jest to szkoła gimnazjalna, która poprzez naukę chce zainteresować młodzież Fryzją, a w szczególności gminą Bildt (Sint Annaparochie jest największym miastem tej gminy). Dziś uczniowie mogli spotkać i porozmawiać chwilę z parą królewską.
We Wier odwiedzili firmę ogrodniczą "ItWiid". Oprócz zwiedzania szklarni król i jego małżonka mieli okazję porozmawiać z pracownikami.Później przyszedł czas na wizytę w Tzummarrum. Willem Alexander i Máxima odwiedzili Planetarium Eisinga. Jest to najstarsze planetarium na świecie, powstało w 1774. Jedną z nowszych atrakcji miejsca jest interaktywna wystawa edukacyjna, oddana do użytku 19 maja.


Na koniec król i królowa odwiedzili stocznię w Harlingen. Później, statkiem, powrócili do ratusza w Harlingen.
Choć pogoda w tej części Holandii nie dopisała, to bardzo wiele mieszkańców wyszło na ulice, aby zobaczyć swoich władców.Królowa na dzisiejszą wizytę wybrała pomarańczowo-różową suknię od Natan, do tego kapelusz od Fabienne Delvigne.
Zdjęcia: Cotilleando.com

5 komentarzy:

 1. Czemu się dziwić, kto nie chciałby zobaczyć pary królewskiej czy nawet książęcej bez względu na to, jaka jest pogoda?

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak zwykle Maxi musiała zrobić jakieś śmieszne miny-to chyba jej znak rozpoznawczy :D
  Maxima bardzo ładnie wygląda, ciekawią mnie te jej kolczyki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna stylizacja! Też bym czekała na nich nawet w ulewie :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Dokładnie, pogoda nie stanowiła przeszkody aby wyjść i ich zobaczyć. W końcu nie wiadomo za jaki czas ponownie odwiedzą Fryzję.
  Fryzja- brzmi jak nazwa egzotycznego kwiata :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Maxima pieknie wygladala ;) Jak zawsze z reszta!

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia