09.07.2016

Czego dowiedzieliśmy się dzięki wczorajszej sesji ?

refdag.nl

W ubiegłym roku następczyni tronu wraz z rodzicami odwiedziła Chiny. Okazało się, że bardzo zainteresowała się tym krajem, co skłoniło ją do nauki chińskiego! Szkoła, do której uczęszcza Amalia od pewnego czasu prowadzi dodatkowe lekcje nauki chińskiego. Król o zainteresowaniu córki powiedział: "Zobaczymy jak to długo potrwa".

Oprócz chińskiego, księżniczka Amalia uczy się angielskiego, hiszpańskiego oraz francuskiego lub niemieckiego (nie wiadomo, który z dwóch ostatnich, jednak bardziej prawdopodobny jest niemiecki).

***
Od pewnego czasu król ustala z przedstawicielami Stanów Generalnych, gdzie miałoby się odbyć Prinsjesdag w 2020 roku. Ponieważ dziedziniec przed Ridderzaal będzie w remoncie, należy wybrać inne miejsce. Wśród potencjalnych kandydatów wymieniamy jest m.in. kościół Grote Kerk.

***
To najprawdopodobniej ostatnia sesja rodziny w ogrodzie Wilii Eikenhorst. W przyszłym roku sesja ma się znów odbyć na plaży (tak jak w 2015), zaś w 2018 spodziewane są zdjęcia spod Pałacu Huis ten Bosch.

10 komentarzy:

 1. przesliczne są córki Maximy no może troszke są grubsze ale są w wieku dojrzewania i na pewno wysmukleją.Piękne zdjęcia piękne kobiety, dziewczyny

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem zaskoczona, że Amalia uczy się chińskiego oraz że uczestniczyła w wizycie w Chinach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Rośnie mała poliglotka :) To dobrze, będzie się czuć swobodniej, znając tyle języków. Któryś na pewno się przyda do rozmowy ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. zazdroszczę Amalii, że ma taką motywację do nauki języków obcych :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jaki miły tatuś.;) Cóż za wiara i motywacja dla córki...;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dlaczego ostatnia sesja w tym miejscu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ponieważ rodzina przeprowadzi się do Huis ten Bosch. Nie wiadomo kiedy dokładnie, ale ma to wkrótce nastąpić.

   Usuń
  2. Z czego wynika ta przeprowadzka?

   Usuń
  3. W Huis ten Bosch zawsze mieszkali monarchowie. Beatrix przed wstąpieniem na tron mieszkała w Zamku Drakensteyn, jednak była zmuszona się przeprowadzić. A powróciła tam po abdykacji, teraz jest to rezydencja W-A.

   Usuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia