24.07.2016

Máxima vs. Letizia - Dzień Włóczykija

Wiedzieliście, że 23 lipca przypada Dzień Włóczykija? Możemy założyć, że to dzień urodzin tego sympatycznego stworka. jednocześnie to też święto podróżników małych i dużych, trampów, obieżyświatów i wszystkich tych, którzy nie lubią i nie mogą usiedzieć w jedynym miejscu. Z tego też względu dziś zabierzemy Was daleko za Ocean... Aż do obu Ameryk i przyjrzymy się stylizacjom obu Królowych z tych wypraw.:)

Ze względu na problemy techniczne stylizacje Letizii będą aktualizowane do późnych godzin nocnych.

W poście nie zostały ujęte wszystkie podróże. Druga część postu z pozostałymi podróżami ukaże się w przyszłą niedzielę.22 września 2009 Máxima była w Nowym Jorku, gdzie spotkała się z sekretarzem generalnym. Od tamtej pory obecna królowa jest specjalnym rzecznikiem sekretarza ds. rozwoju i finansów. Strój Máx pochodził od Natan.3 listopada 2009 Máxima, wspólnie z teściową i mężem rozpoczęła wizytę w Meksyku. Pierwszego dnia ówczesna księżna miała na sobie spódnicę i bluzkę od Natan oraz kapelusz od Fabienne Delvigne.Później odbyło się spotkanie z prezydentem oraz wizyta w Senacie. Máxima przebrała się w sukienkę od Natan, noszoną podczas Appeltjes van Oranje 2009.


Wieczorem odbył się bankiet, na który księżna założyła świecącą suknię od Natan.Drugiego dnia podróży Máxima również postawiła na Natan. Nakrycie głowy jest od Fabienne Delvigne. Buty kosztują 250€ i również pochodzą z belgijskiego domu mody.Wieczorem odbyła się kolacja na cześć meksykańskiego prezydenta. Na tę okazję obecna królowa wybrała suknię od Jana Taminiau.Trzeciego dnia księżna nosiła niezidentyfikowaną suknię oraz sweterek od Natan.
Ostatniego dnia para książęca i Beatrix odwiedzili ruiny Teotihuacán oraz spotkali się z przedstawicielami holenderskich firm mających swoje oddziały w Meksyku. Podczas spotkania Máxima miała na sobie suknię od Natan.We wrześniu 2010 para książęca ponownie zawitała do Nowego Jorku. Szara suknia od Natan jest już nam znana, wtedy Máxima nosiła ją po raz pierwszy.


Nazajutrz, księżna odbyła kolejne spotkanie z sekretarzem generalnym. Na tę okazję wybrała zielony żakiet od Chanel.


23 września 2011 Máxima odwiedziła Waszyngton, gdzie wzięła w udział w konferencji "Integracja finansowa. Globalne wyzwanie". Wzorzasta suknia księżnej pochodziła od Natan.Od 30 września do 1 października obecna królowa była w Meksyku. Pierwszego dnia nosiła szarą suknię od Natan, noszoną już podczas Appeltjes van Oranje 2011.


Drugiego dnia księżna nosiła biało-czerwony kostium od Natan.


24 września 2012 Máxima ponownie odwiedziła siedzibę ONZ, spotkała się tam z sekretarzem generalnym. Spódnica i bluzka pochodzą od Natan.


26 września 2013 Máxima odbyła pierwszą podróż do Nowego Jorku jako królowa. Podczas spotkań nosiła szarą suknią od Natan za 545€.


Odbyła również spotkanie z sekretarzem generalnym.


11 października królowa znów była w Stanach Zjednoczonych. Miała wtedy na sobie czerwoną suknię od Natan.


Od 27 do 29 października Máxima brała udział w serii konferencji poświęconych finansom.


4 lutego 2014 królowa ponownie odwiedziła Nowy Jork. Fioletowa suknia nie została rozpoznana.3 marca 2014 królowa rozpoczęła swoją wizytę w Kolumbii. Pierwszego dnia nosiła żakiet od Stelli McCartney.Drugiego dnia Máxima nosiła znany nam żakiet od Chanel oraz szpilki od Natan.Trzeciego dnia mogliśmy zobaczyć królową w błękitnym wydaniu. Suknia pochodzi od Natan, a  buty od LK Bennett.
Następnego dnia królowa była już w Peru. Miała na sobie suknię od Natan. Czarną broszkę widzieliśmy już podczas Prinsjesdag 2008.


Ostatniego dnia podróży królowa pojawiła się na konferencji wspólnie z pierwszą damą Peru. Miała na sobie suknię od Natan. Do tego brosza z kolekcji królewskiej oraz kopertówka i szpilki od LK Bennett.23 września 2014 królowa po raz kolejny była w Nowym Jorku, w związku z coroczną sesją Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Máxima spotkała się również z sekretarzem generalnym. Suknia królowej pochodzi od Natan.Drugiego dnia królowa nosiła suknię od Natan, noszoną m.in. podczas Four Freedom Awards 2014. Torebka pochodziła od Delvaux.Felipe i Letizia byli w Nowym Jorku w tym samym czasie (22-24 września). Pierwszego dnia Królowa odwiedziła szkołę "Dos Puentes".

Hugo Boss + Magrit
Drugi dzień był dniem szczególnym dla Felipe, który wygłosił swoje pierwsze przemówienie jako król w siedzibie ONZ. Wieczorem odbyła się uroczysta kolacja z Parą Prezydencką.

Kostium od Felipe Varela.
Sukienka od Felipe Varela.
Trzeciego dnia Nasze Królowe wreszcie się spotkały. Jak widać obu się podobało.;) Wieczorem odbyło się przyjęcie.

Sukienka i żakiet od Felipe Varela.
Sukienka od Felipe Varela.
17 kwietnia 2015 królowa wzięła udział w konferencji "Uniwersalny dostęp finansowy 2020", która odbyła się w Waszyngtonie.


27 maja para królewska rozpoczęła oficjalną wizytę w Kanadzie. Królowa na tę okazję założyła nową suknię od Natan. Torebka pochodzi od Carlend Copenhagen, a kapelusz od Fabienne Delvigne.Wieczorem odbył się bankiet, na który Máxima założyła różową suknię od Benito Fernandeza. Do tego dobrała Ruby Peacock Tiara.
Drugiego dnia podróży Máxima miała na sobie koronkową suknię od Natan oraz kapelusz od Fabienne Delvigne.Wieczorem królowa zachwyciła wszystkich czerwoną suknią od Valentino. Patrząc na fryzury pary królewskiej, dochodzę do wniosku, że chyba Beatrix pożyczyła im swoje kosmetyki do włosów - stąd odwrotny efekt niż u niej ;D
Trzeciego dnia królowa nosiła najpierw białą suknię od Natan i kapelusz od Fabienne Delvigne, potem pomarańczową bluzkę i spódnicę od Natan, a także kwiatową broszkę.

1 czerwca 2015 król i królowa rozpoczęli wizytę w Stanach Zjednoczonych. I tym razem Máxima nie zaskoczyła, czarno-biała suknia pochodzi od Natan.Na drugi dzień królowa wybrała pomarańczową bluzkę z pasującą spódnicą od Natan.


Nie mogłam się powstrzymać ;D


Wieczorem miał miejsce koncert, na który królowa wybrała znaną nam suknię od Jana Taminiau.3 czerwca, ostatniego dnia podróży mogliśmy zobaczyć królową w praktycznym wydaniu. Biała suknia jest od Jana Taminiau, a turban od Fabienne Delvigne.Po zakończeniu oficjalnej wizyty w USA królowa przez dwa dni przebywała w Nowym Jorku, w związku z pracą dla ONZ. Pierwszego dnia nosiła białą suknię od Natan, a drugiego bluzkę i spódnicę od Natan.W czerwcu (28-30) 2015r. również hiszpańska Para Królewska odwiedziła Amerykę tylko tą drugą.;) Felipe i Letizia byli w Meksyku. Spotkali się tam z Parą Prezydencką, a także odbyli kilka wizyt czy spotkań. Pierwszego dnia nastąpiło oficjalne powitanie na lotnisku, później złożenie wieńca i wieczorna kolacja.

Sukienka od Hugo Boss i pantofle od Adolfo Domingueza.
Sukienka i żakiet od Felipe Varela, sandały od Magrit.
Komplet od Felipe Varela.
I ponownie Felipe Varela w połączeniu z Magrit.
Drugiego dnia w planach były: spotkanie z Iberoamerykańskim Sojuszem na rzecz Chorób Rzadkich i społecznością hiszpańską, wizyta w Senacie oraz na Autonomicznym Uniwersytecie Meksykańskim.

Outfit od Niny Ricci.
Hugo Boss + Magrit.
 Ostatniego dnia para była w mieście Zacatecas.

Hugo Boss + Uterque.
Z kolei już 3 miesiące później (15-18 września) Felipe i Letizia zawitali do Stanów Zjednoczonych. Pierwszy dzień to m.in. spotkanie z Parą Prezydencką i wieczorne przyjęcie w Ambasadzie Hiszpanii.

Klasyka czyli Felipe Varela i Prada.
Komplet od Niny Ricci.
Następny dzień to spotkanie w Instytucie Nowotworowym i kolejne wieczorne przyjęcie.

Hugo Boss + Magrit.
Ponownie Felipe Varela i Prada.
Trzeci dzień upłynął pod znakiem Miami i stylizacji, która mi się strasznie nie podoba.

Felipe Varela, ale bardzo słaby.
Ostatni dzień i z kolei dwie moje ulubione stylizacje.

Przepiękny komplet od Niny Ricci.
Sukienka od Felipe Varela. 
Od 14 do 15 czerwca 2016 królowa ponownie odwiedziła siedzibę OZN w związku z kilkoma konferencjami nt. finansów. Miała na sobie suknię od Natan.


21 czerwca bieżącego roku królowa była w Meksyku. Po raz kolejny postawiła na Natan.


3 komentarze:

  1. Dzielę urodziny z Włóczykijem :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Włóczykij,więc podróż za ocean-bardzo pomysłowe,ale na to bym nie wpadła:)Zastanawiałam się,gdy przeczytałam tytuł-co za włóczykij?!,dlatego musiałam przeczytać:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo kreatywnie! Ja jestem fanką Letizii w sukience ze spotkania z państwem Obama. Sukienka cudna, gdyby mnie było stać sama bym ją kupiła.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...