23.07.2016

Tiary Holandii - Ruby Peacock Tiara

W 1897 królowa Wilhelmina zleciła Johannowi Eduardowi Schürmannowi stworzenie tiary z użyciem rubinów, należących niegdyś do królowej Sophie, pierwszej żony Willema III. Królowa Emma miała już swoją rubinową tiarę (Mellerio Ruby Tiara), więc można rzec, że jej córka poczuła się zazdrosna i poprosiła o tiarę z rubinów dla siebie. Oprócz tiary z tych rubinów powstały: naszyjnik, kolczyki, brosza i bransoletka. Można ją nosić nie tylko jako tiarę, ale również jako egretę (rubinowy paw na środku tiary jest ruchomy i można go nosić samodzielnie).

Pinterest
Order of Splendor
Pinterest
Później królowa nosiła ją wielokrotnie. Przekazała ją swojej wnuczce, Irene. Druga córka Juliany i Bernharda nosiła ją często w pierwszych latach małżeństwa z księciem Carlosem Hugo. Zaprzestała jej noszenia w 1981, czyli po rozwodzie. Ruby Peacock Tiara stała się potem własnością rodziny panującej (wcześniej Irene miała ją na własność). Tiary nie widzieliśmy przez kilkanaście lat, księżniczka Beatrix najczęściej nosiła tylko broszę. W 2009 powróciła do życia - księżna (królowa) Máxima nosiła ją podczas bankietu na cześć królowej Beatrix zorganizowanego z okazji wizyty króla i królowej Szwecji w Holandii.


Podczas wizyty pary królewskiej w Polsce, również widzieliśmy tę tiarę.

www.royalglitter.com
Ostatnio widzieliśmy ją na głowie królowej Máximy w 2015, podczas bankietu w Kanadzie.


6 komentarzy:

 1. tiara jest przepiękna. czy przypadkiem na ostatnim zdjęciu Maxi nie nosi kolczyków i broszki, które zostały stworzone razem z tiarą?

  OdpowiedzUsuń
 2. Tiara jest przepiękna, ale jakoś nie pasuje mi do Maximy. Bardziej mi "leży" na Beatrix...

  OdpowiedzUsuń
 3. Tiara niby ładna, ale na jednych zdjęciach podoba mi się bardziej niż na innych. Wydaje mi się, że to kwestia dodatków i sukni

  OdpowiedzUsuń
 4. Tiara jest śliczna. Pasuje do Maximy, a najbardziej podoba mi się kiedy założyła ją w Polsce :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Komplet tiara + kolczyki rewelacja. Broszka niezbyt mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia