25.07.2016

Z pamiętnika HRK - Willem i Máxima na Antypodach


22 września 2006 dwór poinformował, że książę Oranii z małżonką odwiedzą Australię i Nową Zelandię w dniach 23 października - 4 listopada. Warto wspomnieć, że trzy dni później dwór wydał oświadczenie o tym, że księżna spodziewa się trzeciego dziecka.

Pierwszego dnia para została przywitana na lotnisku w Canberrze.
Para przybyła także do Parliament House, siedziby australijskiego parlamentu i spotkała się z ówczesnym premierem oraz innymi politykami. Willem i Máxima wpisali się również do księgi gości.


Później przyszedł czas na wizytę w Australian War Memorial oraz złożenie wieńca.


Co do stroju, to kostium pochodził od Natan, a nakrycie głowy od Fabienne Delvigne.Wieczorem, w Government House odbyła się oficjalna kolacja na cześć pary książęcej wydana przez gubernatora generalnego Australii.Trzeba przyznać, że Máxima wyglądała zachwycająco w sukni od Valentino.


Następnego dnia para książęca odwiedziła Australijski Instytut Biomechaniki.

Máxima tym razem postawiła na czerwoną suknię od Natan.


Para książęca była też obecna przy oficjalnym podpisaniu umowy partnerskiej między Instytutem a Uniwersytem w Lejdzie.Po południu para odwiedziła Ayers Rock, zwaną Uluru.

Trzeciego dnia podróży, Willem Alexander i Máxima przybyli do Hobart.Odbyło się tam spotkanie z mniejszością holenderską w Henry Jones Art Hotel.


Kostium pochodził od Oscara de la Renty, a nakrycie głowy (które jest dość ekscentryczne) nie zostało rozpoznane.


Po spotkaniu para książęca odwiedziła Tasmanian Museum.

Wieczorem w Government House odbyła się uroczysta kolacja.
Czwartego dnia podróży, czyli 26 października książę odwiedził  skansen w Port Arthur. Port Arthur było kiedyś kolonią karną, a w 1996 doszło tam do strzelaniny, w wyniku której zginęło 35 osób. Skansen powstał w latach 70 XX wieku i do dziś jest jedną z największych atrakcji Tasmanii.

Zaś Máxima poleciała do Sydney.
Piątego dnia mogliśmy zobaczyć Willema i Máximę na statku The Duyfken, którym przybyli pod budynek opery w Sydney.


Wieczorem, odbyła się kolacja, wydana przez gubernator Nowej Południowej Walii.


28 października książę i księżna zakończyli swoją przygodę z Australią. Para zjadła lunch w operze, z przedstawicielami holenderskich firm działających w Australii.

Zaledwie trzy dni później, książę Oranii z małżonką zostali powitani w Welllington, stolicy Nowej Zelandii.Wieczorem w Government House odbył się bankiet na cześć pary książęcej. Na tę okazję księżna wybrała suknię od Natan. W 2013 pożyczyła ją księżnej Aimee, która nosiła ją na inauguracji Willema.


Następnego dnia para odwiedziła Cawthron Laboratory, Museum of Wearable Arts and Collectable Cars oraz winiarnię Woollaston Estates.Trzeciego dnia podróży, czyli 2 listopada, para książęca zwiedziła Antartic Centre oraz Uniwersytet Canterbury.
3 listopada Alexander i Máxima odwiedzili Selwyn College w Auckland.
I następnego dnia pożegnali się z Nową Zelandią.
Dlaczego Antypody ? W nawiązaniu do podróży pary królewskiej, która już za 3 miesiące. Minie wtedy 10 lat od ostatniej wizyty pary w Australii. A podróż potrwa od 31 października do 9 listopada.

8 komentarzy:

 1. Wydaje mi się,że brzuszek rósł wraz z wizytą:)
  Satynowy komplet z pierwszego dnia jest dla mnie zbyt błyszczący,reszta kreacji jest już bardziej odpowiednia. Najbardziej podoba mi się suknia o tych pięknych kolorach akwamarynu,ciemnej zieleni...
  W tym roku mam nadzieję na lepsze stylizacje,styl Maximy zmienił się na bardziej elegancki,ale wciąż zachowała tą swoją ekscentryczność za którą ją kocham.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam takie przypomnienie! Podróże do Australii i Nowej Zelandii są szczególnie fajne,bo z uwagi na odległość trwają dłużej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zdjęcie z tym pingwinami urocze :)
  Czyli za kolejne 10 lat możemy się spodziewać kolejnej podróży na antypody

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To może za 10lat z Catheriną Amalią :)

   Usuń
 4. Dziękuję za przypomnienie wszystkich wydarzeńz tego touru, mam nadzieję że w tym roku odwiedzą równie duzo miejsc i zobaczymy piękne stylizacje Maximy.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia