11.08.2016

48 urodziny księżnej Mabel


Księżna Mabel obchodzi dzisiaj swoje 48 urodziny! 

Z pewnością księżna spędza je z najbliższą rodziną i przyjaciółmi. 


Księżna urodziła się w 1968, jako Mabel Martine Los. Kiedy miała dziewięć lat zmarł jej ojciec. Kiedy jej matka wyszła drugi raz za mąż, zmieniła nazwisko i od tej pory nazywała się Mabel Wisse Smit. Ma dwie siostry, Nicoline i Eveline.


Studiowała ekonomię i nauki polityczne na Uniwersytecie Amsterdamskim. Pracowała również w ONZ, Ministerstwie Spraw Zagranicznych i Royal Dutch Shell. W 1995 wzięła udział w konferencji w Dayton, na której podjęto decyzję o zakończeniu wojny domowej w Jugosławii. Obecnie aktywnie działa w organizacjach 'Girls not Brides' oraz 'The Elders'.


Pierwszy raz z rodziną królewską pokazała się w 2002 podczas pogrzebu księcia Clausa. 24 kwietnia 2004 poślubiła księcia Johana Friso w Oude Kerk w Delft. Doczekali się dwóch córek, Luany i Zarii. Książę Friso zmarł 12 sierpnia 2013. 


Księżna mieszka z córkami w Londynie.
Zdjęcia: Het Koninklijk Huis, Pinterest, Vorsten, Nrc, Alarmy

4 komentarze:

 1. Historia z wypadkiem i śmiercią Friso była straszna... Widać jednak, że teraz Mabel już jakoś się odnalazła i że ma cel.

  OdpowiedzUsuń
 2. To smutne, że książę Friso zmarł tak naprawdę tuż po jej urodzinach...

  OdpowiedzUsuń
 3. Historia jej i Friso pokazuje, że członkowie rodzin królewskich są jak zwykli ludzie i jak inni przeżywają tragedie. Mabel pokazała też klasę nie użalając się publicznie, tylko zajęła się dziećmi i pracą charytatywną.
  Ps.: Zapraszam do mnie na bloga: https://owszystkimioniczymbyjustyna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Pamiętam jak przeczytałam o wypadku księcia Friso. Każdego kolejnego dnia szukałam w necie informacji na ten temat. Aż przeczytałam komunikat dworu :( Szkoda, że tak się potoczyło życie. Razem z Mabel tworzyli ładną pare, myslę że bardzo się kochali.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...