07.08.2016

Kapelusze królowej MáximyKrólowa Máxima posiada wiele kapeluszy. Ponad połowa pochodzi od belgijskiej projektantki, Fabienne Delvigne. Chociaż zdarzają się również inne, choć rzadko. Przyjrzymy się dziś wybranym kapeluszom królowej.

Fabienne Delvigne

Zaczniemy od panterki. Máxima nosiła go tylko raz, w 2006 roku.


W kategorii 'jeden z gorszych' znajdziemy z pewnością kapelusz, noszony podczas ślubu księcia Pietera-Christiaana.


Wszyscy dobrze wiemy, że królowa uwielbia żywe kolory. Nie inaczej było podczas chrztu statku 'VOX Maxima'. Poniżej żona Willema-Alexandra w różowym kapeluszu od belgijskiej projektantki.


W 2011 Máxima jeszcze jako księżna odwiedziła byłe Antyle Holenderskie, czyli oczywiście karaibską część królestwa Niderlandów. Pierwszego dnia podróży księżna wraz z mężem i teściową odwiedziła Curacao, na tę okazję wybrała czerwony kapelusz.


Poniższy kapelusz królowa nosiła wielokrotnie, chociażby podczas wizyty w Kanadzie, wizyty w Niemczech czy podczas konferencji nt. transseksualizmu, która odbyła się w czerwcu.


W pamięć na pewno zapadł Wam różowy kapelusz noszony podczas Dnia Króla 2015, podczas wizyty w Bawarii i podczas powitania prezydenta Grecji w Holandii.


Jednak, jeżeli mamy mieć sentyment do któregoś z kapeluszy to z pewnością do tego poniżej. Królowa Máxima nosiła go m.in. podczas wizyty w Polsce, podczas wizyty w Utrechcie i podczas otwarcia wystawy w Rotterdamie.


Na razie dosyć różu. Przejdźmy do czerni. Poniższy kapelusz był noszony przez królową w styczniu podczas wizyty w Keukenhof i podczas Remembrance Day.Podczas wspólnego wyjścia z królową Belgów Máxima również postawiła na kapelusz od Delvigne, zapewne w honorze dla gościa.


Natan

Oczywiście nie zapominajmy o belgijskim domu mody. Jak dotąd królowa nosiła w tym roku tylko jeden kapelusz ich projektu, podczas wizyty w Outsider Art Museum.


Jak widzicie, jest dość mało przykładów, i nie ma innych rodzajów nakryć głowy. Planuję to nadrobić jesienią, bo obecnie pracuję nad cyklem postów poświęconej pewnej królowej ;)


4 komentarze:

  1. rewelacyjny post.lubie kapelusze i uwazam że księzne powinny je nosic bo to czyni je bardzo królewskimi.mnie osobiscie podoba sie ostatni

    OdpowiedzUsuń
  2. uwielbiam ten pierwszy różowy kapelusz i ten czarny z Remembrance Day.

    OdpowiedzUsuń
  3. Najbardziej podoba mi się kapelusz od Delvigne :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...