17:18

Nowości z Parmy + więcej

W tym tygodniu rodzina królewska pomału zacznie powracać do swoich obowiązków. Króla i królową zobaczymy w środę (spotkanie z medalistami z Igrzysk w Rio), a księżniczkę Beatrix w przyszły poniedziałek ( koncert European Union Youth Orchestra).

20 września zgodnie z przewidywaniami odbędzie się Prinsjesdag. Na razie nie mamy oficjalnego potwierdzenia, ale możemy się spodziewać obecności księcia Constantijna i księżnej Laurentien.

***

Za to dzisiaj holenderscy uczniowie wrócili do szkoły. Księżniczka Amalia rozpocznie drugi rok nauki w Christelijk Gymnasium Sorghvliet.


Młodsze córki pary królewskiej będą kontynuować naukę w Bloemcampschool w Wassenaar. Dla Alexii będzie to ostatni rok w tej szkole. Najprawdopodobniej w marcu przyszłego roku dowiemy się czy będzie kontynuować naukę w szkole, do której uczęszcza księżniczka Amalia. Ariane jest obecnie w grupie 6, a Alexia w 8.


Jeśli chodzi o dzieci Constantijna i Laurentien to Eloise rozpocznie trzeci rok nauki w Maerlent Lyceum (do tej szkoły uczęszczał kiedyś obecny premier Mark Rutte), Claus-Casimir pójdzie do Vrijzinnig-Christelijk Lyceum (absolwentami tej szkoły są Willem-Alexander, Johan-Friso i Constantijn).

***

W pierwszej połowie października odbędzie się msza dziękczynna z okazji narodzin dziedzicznego księcia Carlosa. Odbędzie się w Katedrze św. Eulalii w Barcelonie.

Hiszpania została wybrana ze względu na pochodzenie księcia Carlosa Hugo. Był on Hiszpanem i wychował się w Barcelonie. Ponadto, obecny książę Parmy został tam oficjalnie pierwszy raz zaprezentowany.

Na razie nie wiadomo czy na mszy pojawią się przedstawiciele holenderskiej rodziny królewskiej.Zdjęcia: Hello Magazine, Trouw, De Oranjes, Nu.nl

3 komentarze:

 1. Carlos Hugo to był mąż księżniczki Irene ?
  Czy to liceum w nazwie szkół Eloise i Clausa to coś podobnego do naszego liceum czy gimnazjum?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to był mąż Irene. Zmarł w 2010.
   To takie połączenie gimnazjum i liceum. W Holandii jest jedynie szkoła podstawowa i potem szkoła średnia :)

   Usuń
 2. Ciekawe kiedy będzie chrzest, skoro dopiero w październiku będzie Te Deum.
  Ps.: Zapraszam do mnie na bloga: https://owszystkimioniczymbyjustyna.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.

Copyright © 2016 Holenderska Rodzina Królewska , Blogger