14.08.2016

Para królewska jednak w Rio! + więcej


Król Willem-Alexander i królowa Máxima pojawili się dziś na olimpijskiej pływalni w Rio de Janeiro, gdzie dopingowali holenderską pływaczkę Ranomi Kromowidjojo.
Niestety, królewski doping nie pomógł Holenderce. W finale 50 metrów stylem dowolnym zajęła dopiero szóste miejsce.

Nie wiadomo jak długa para pozostanie w Rio. Obecnie Holandia ma swoim dorobku 8 medali: 3 złote, 2 srebrne i 3 brązowe.

Więcej zdjęć możecie zobaczyć TUTAJ.

***
Pojawiają się kolejne informacje co do programu podróży na Antypody. Mają odbyć się trzy spotkania z Holendrami mieszkającymi w Australii, 31 października w Perth, 3 listopada w Sydney i 4 listopada w Brisbane. Wizyta w Perth będzie pierwszą wizytą pary na zachodnim wybrzeżu Australii.

8 listopada król i królowa mają odwiedzić Christchurch, a 9 listopada Auckland.

Na szczegółowy program musimy jeszcze trochę poczekać.

***
Jeśli zaglądaliście w zakładkę 'kalendarz' możecie zobaczyć, że agenda rodziny królewskiej się zapełnia. Najbliższe wyjście Máximy przewidziane jest na 14 września. Możemy się spodziewać, że zobaczymy ją wcześniej. Przez ostatnie trzy lata, do obowiązków wracała kolejno: 2 września, 3 września i 26 sierpnia.

Najwcześniej do obowiązków powróci księżniczka Beatrix, 29 sierpnia. Jej siostrę, księżniczkę Margriet zobaczymy w Rio de Janeiro od 7 do 12 września, gdzie będzie kibicować paraolimpijczykom.

Nie zapominajmy również o 20 września, czyli Prinsjesdag :)


Zdjęcia: rtl nieuws, Tumblr,nos.nl

5 komentarzy:

 1. Super,że jednak Maxima przyjechała do Rio z mężem.
  Uwielbiam to zdjęcie z tegorocznej sesji letniej- dwa psy czuwają przy objętej parze królewskiej.Jak też udało się to uchwycić fotografom...

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mogę się już doczekać podróży na Antypody :D Mam pytanie, na tym zdjęciu z psami, który to Skipper? ;P O, Margriet ma jakieś wyjście ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem Ci szczerze, że nie wiem :P

   Usuń
  2. No, bo wiesz- chciałam takiemu jednemu powiesić zdjęcie Skippera nad łóżkiem 😂

   Usuń
 3. To zdjęcie z sesji jest urocze :) Może Maxima zacznie działać wcześniej niż w połowie września...

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia