15:22

"Początki bywają trudne" - Máxima Zorreguieta oczami prasy1999

28 sierpnia

W Holandii zaczynają pojawiać się kolejne spekulacje o nowej dziewczynie księcia Willema-Alexandra. Chce ożenić się z panną Herzog, jej rodzice mieszkają w Argentynie, ale z pochodzenia są Niemcami. Poprzednia 'medialna' kandydatka na żonę następcy tronu, hrabina Vanessa Loudon tego samego dnia wyszła za mąż za przyjaciela księcia.

30 sierpnia

Pojawiają się informacje, że książę pojawił się na ślubie ww. pary z dziewczyną, która pochodzi z Argentyny i nazywa się Máxima Herzog.

31 sierpnia

Prasa rozpisuje się na temat nowej dziewczyny Willema. Gazeta 'De Volkskrant' ustaliła, że jest nią Máxima Zorreguieta, ma 27 lub 28 lat i pochodzi z Buenos Aires. Pomimo wcześniejszych spekulacji jest w stu procentach Argentynką. Studiowała ekonomię w Nowym Jorku i obecnie pracuje w jednym z nowojorskich banków. Jej ojciec był ministrem gospodarki w czasach dyktatury w latach siedemdziesiątych. Powołując się na argentyńskie źródła, telewizja NOS twierdzi, że relacja jest poważna. Holenderski rząd zaprzeczył wszelkim doniesieniom. Wg niektórych gazet książę poznał rodzinę dziewczyny podczas wakacji w Bariloche w Argentynie. Miała go przedstawić jako jej narzeczonego. Trzy dni po pierwszym spotkaniu wszyscy dowiedzieli się kim naprawdę jest jej wybranek.

Wrzesień (data nieokreślona, druga połowa miesiąca)

Telewizja RTL Nieuws pierwszy raz nagrywa Máximę Zorreguietę.


1 września

Informacja Rządowa (RVD) potwierdziła, że premier Wim Kok rozmawiał z księciem Oranii o jego przyjaciółce. Nie ma więcej nowych informacji. Relacja musi być poważna, gdyż premier nigdy nie rozmawiał z następcą tronu o którejkolwiek dziewczynie.

Według nowych doniesień, Máxima ma 27 lat, urodziła się i wychowała w Buenos Aires. Studiowała w Nowym Jorku i obecnie pracuje w Deutsche Bank. Jej ojciec był ministrem rolnictwa w rządzie dyktatora Jorge Rafaela Videli od 1979 do 1981. Ma dwóch młodszych braci i siostrę.

września


Máxima Zorreguieta jest katoliczką. Pierwszy raz pojawiła się o niej wzmianka w argentyńskiej telewizji. De Telegraaf opublikował pierwsze zdjęcia kobiety. 

września

Jorge Zorreguieta jakoby udzielił wywiadu Rotterdams Dagblad. Nazwał księcia 'miłym chłopcem', powiedział, że 'jest dumny ze znajomości jego córki i księcia' oraz, że 'nie czuje się odpowiedzialny za to co działo się w czasie dyktatury'.

20 września

Następcy tronu zależy na pokazaniu Holandii swojej dziewczynie, dlatego spędził z nią weekend na wyspie Schiermonnikoog w północnej Holandii.

21 września

Doniesienia o weekendzie na wyspie Schiermonnikoog okazują się nieprawdziwe.

2000

5 stycznia

Holenderska gazeta NRC Handelsblad spekuluje, że Máxima Zorreguieta spędziła Nowy Rok w Indiach z rodziną królewską.

13 stycznia

Według NRC dwór przygotowuje ślub księcia Willema-Alexandra i jego ukochanej. Data ogłoszenia zaręczyn nie została wybrana. Dziewczyna następcy tronu uczy się holenderskiego i historii Holandii. Tego samego dnia dwór zaprzeczył wszystkim doniesieniom, mówiąc, że 'jest to absurd'.

14 stycznia

Premier Holandii zaprzeczył, że książę oświadczył się swojej dziewczynie. Potwierdził, że Máxima była w Indiach z rodziną królewską. Podobno Willem-Alexander odwiedza ją w Nowym Jorku co dwa tygodnie.

19 stycznia

Informacja Rządowa potwierdziła, że Máxima Zorregueita uczy się różnych rzeczy o Holandii.

26 stycznia


Algemeen Dagblad opublikował pierwsze wspólne zdjęcie księcia Oranii i jego dziewczyny. Zostało zrobione w Nowym Jorku, kiedy opuszczali restaurację.

29 stycznia

37% ankietowanych Holendrów twierdzi, że ślub Willema-Alexandra i Máximy odbędzie się jeszcze w tym samym roku.

2 lutego


Informacja Rządowa oficjalnie potwierdziła, że Máxima Zorreuguieta jest dziewczyną następcy tronu. Wcześniej nazywana była jedynie 'dobrą przyjaciółką'. Pobiera lekcje języka niderlandzkiego w Nowym Jorku.

22 marca

Na początku maja Máxima Zorreguieta ma przeprowadzić się z Nowego Jorku do Brukseli.

2 kwietnia

W jednym z holenderskich programów historyk Van der Dunk powiedział, że 'przejrzał przeszłość Jorge Zorreguiety i twierdzi, że jego córka powinna odciąć się od ojca'.

24 kwietnia

83% ankietowanych Holendrów twierdzi, że ucieszyłoby się na wieść o ślubie księcia Oranii i Máximy Zorreguiety. 59% twierdzi, że nie obchodzi rola ojca kobiety w czasach dyktatury. 17% twierdzi, że ojciec nie powinien być obecny na ślubie. 50% twierdzi, że Máxima powinna publicznie odciąć się od przeszłości ojca.

Wg doniesień Zorreguieta spędziła Wielkanoc z rodziną w Argentynie.

29 kwietnia

Dzień Królowej w Lejdzie. Máxima Zorreguieta miała być jakoby tamtego dnia w Holandii.

6 lipca


 Następca tronu odwiedził Pragę z dziewczyną i jej rodzicami.

26 października

W wywiadzie dla argentyńskiej magazynu 'Noticias' Jorge Zorregueita powiedział, że 'nie wyrzeka się swojej roli w rządzie dyktatorskim'.

22 listopada

Jorge Zorreguieta z małżonką odwiedzili Holandię, gdzie spotkali się z rodziną królewską. Wieść tą potwierdziło RVD. 

2001

29 stycznia

Trwają kolejne dyskusje odnośnie dziewczyny księcia i jej rodziny. Niektórzy przedstawiciele partii rządzącej (Partia Pracy) twierdzą, że książę powinien zrzec się praw do tronu.

31 stycznia


Królowa Beatrix świętowała swoje 63 urodziny. W przyjęciu wzięła udział Máxima Zorreguieta. Był to pierwszy raz kiedy oficjalnie pojawiła się u boku księcia.

3 lutego

Kolejna ankieta. 81% ankietowanych Holendrów nie ma nic przeciwko małżeństwu księcia z Argentynką. 66% uważa, że Jorge Zorreguieta powinien być obecny na ślubie.

10 lutego

Książę Oranii razem z Máximą Zorreguietą był obecny na ślubie Hugo Loudona i Marleen de Bruyn.

29 marca

Pojawiają się kolejne spekulacje odnośnie zaręczyn księcia i panny Zorreguiety. Premier Wim Kok odbył spotkanie z liderami innych partii politycznych, aby umówić ten 'problem',

30 marca

Królowa Beatrix ogłasza zaręczyny księcia Willema-Alexandra z Máximą Zorreguietą.


***
Jak podoba się Wam nowy wygląd bloga ?


Zdjęcia: Het Koninklijk Huis, Pinterest, De Telegraaf

12 komentarzy:

 1. Wszystkie miesiące źle napisane , aż się nie chce czytać reszty , bo może się spodziewać kolejnych błędów :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Już od początku mowiono o zaręczynach,para była pod niesamowitą presją,media wołały tylko o ożenek.
  Bardzo ciekawe jest spojrzeć na ich związek ze strony Holandii.Pokazuje jak bardzo chciano ślubu następcy tronu,niezależnie z kim,ale także jak błędne i w ogóle niezgodne z prawdą mogą pojawiać się informacje w prasie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wygląd bloga jeszcze bardziej przejrzysty.
  16dzień sierpnia,a ty już masz 19postów na blogu,choć Maxima nie ma wyjść oprócz Rio.Podziwiam Izo.Ten post jak zwykle świetny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Staram się wynagrodzić Wam małą ilość notek tematycznych w poprzednich miesiącach :) Dziękuję za tak miły komentarz ;)

   Usuń
 4. Świetna notka :)
  Widać, że Holandia nie mogła się doczekać tego ślubu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Maxima Herzog - nieźle się uśmiałam :D
  Naprawdę świetna notka, wielu rzeczy można się dowiedzieć i zobaczyć, jak zmieniały się nastroje Holendrów - chociażby co do ojca Maximy. Przecież miesiąc przed zaręczynami większość opowiadała się za jego obecnością na ślubie, a mimo to odmówiono mu zaproszenia...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też zwróciłam na to uwagę

   Usuń
  2. Ja również :) Szkoda, że nie aproszono jej ojca.

   Usuń
 6. Maxima pochodzi z Argentyny. Jak często zabiera tam swoje dzieci by pokazać im swój kraj? Wiadomo coś więcej o tym? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Często, prawie w każde wakacje. Święta Bożego Narodzenia też często tam spędzają. Namiastkę ich podróży znajdziesz tutaj: http://dutch-royalty.blogspot.com/2016/04/podroze-maych-ksiezniczek.html

   Usuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.

Copyright © 2016 Holenderska Rodzina Królewska , Blogger