13.08.2016

Śluby Holandii - Carolina i Albert


Księżniczka Carolina jest najmłodszą córką księżniczki Irene i księcia Parmy, Carlosa. Kiedy miała 6 lat jej rodzice się rozwiedli, od tamtej pory mieszkała z babcią i dziadkiem w Pałacu Soestdijk. Jest absolwentką Uniwersytetu Harvarda i Uniwersytetu w Amsterdamie.


Albert Brenninkmeijer, jest członkiem znanej, bogatej rodziny Brenninkmeijer. W 1841 dwaj bracia, Clemens i August, założyli sklep odzieżowy, o nazwie C&A. Sieć sklepów istnieje do dzisiaj, w zarządzie zasiadają sami członkowie rodziny, w tym Albert. Szacuje się, że rodzina dzięki biznesowi zarobiła prawie 4 biliony dolarów.


9 stycznia 2012 sekretariat księżniczki Irene potwierdził, że księżniczka Carolina zaręczyła się z Albertem Brenninkmeijerem. Nie wiadomo, w jaki sposób para się poznała, jednak wiadomo, że było to pod koniec 2010 roku.


21 kwietnia 2012 w Wijk Bij Duurstede odbył się ślub cywilny pary.Ślub kościelny odbył się 16 czerwca 2012 we Florencji.


Do ołtarza księżniczkę poprowadził brat, książę Carlos. Suknię ślubną zaprojektował holenderski projektant, Addy van Krommenacker. Koronka pochodzi z sukni ślubnej księżniczki Irene (która z kolei dostała ją od matki, królowej Juliany). Bukiet w główniej mierze składa się z groszku pachnącego i konwalii. Na głowie możemy zauważyć Laurel Wreath Tiara (o tiarze pisałam TUTAJ).
Na ślubie obecna była prawie cała rodzina królewska (oprócz księżnej Anity, Pietera van Vollenhovena i księżnej Annemarie). Na ceremonii był również pretendent do tronu Niemiec Georg Friedrich z małżonką.

Królowa Máxima, Księżniczka Beatrix, Księżna Mabel, Król Willem-Alexander, z tyłu księżniczka Margriet;

Książę Constantijn, Księżna Laurentien oraz hrabina Leonore i hrabia Claus-Casimir
Książę Maurits i Księżna Marilene
Księżniczka Margarita z mężem Tjallingiem ten Cate;
Książę Bernhard i księżna Annette;
Księżniczka Christina z córką Julianą (po prawej) i synową Evą (po lewej);
Księżna Aimee z córeczką;
Księżniczka Irene i Książę Jaime;
Książę Georg Friedrich i księżna Sophie;
Druhenkami były m.in. dzieci chrzestne księżniczki Caroliny, hrabina Eloise, Julia ten Cate i Eliane van Vollenhoven. Sukienki dziewczynek pochodzą od Missoni.
Świadkami pana młodego byli: siostra Cecilie, brat Roderick oraz Nicholas de Frankospan (który był również świadkiem dziedzicznego wielkiego księcia Guillaume'a w 2012), przyjaciel Alberta i brat Lady Nicolas Windsor. Mszę świętą odprawił ksiądz Gregory Brenninkmeijer, kuzyn Alberta. Później odbyło się przyjęcie w Villi Collazzi.

Para doczekała się dwójki dzieci: Alaii-Marii i Xaviera. Obecnie rodzina mieszka w Hong-Kongu.


***
Zapraszam Was do zakładki 'Kalendarz'. Kalendarz wszelkich rocznic (urodzin, ślubów, śmierci i inauguracji) został zaktualizowany.


Zdjęcia: Zimbio, www.ppe-agency.com,www.vorsten.nl, Twitter,www.collazzi.it, Pinterest

4 komentarze:

 1. Bardzo dokładnie i ładnie opisałaś ślub.Ile wtedy lat miała księżniczka Caroline,była chyba dość "stara"jak na ślub?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miała 38 lat, więc trochę tak ;)

   Usuń
  2. Obecnie jest moda na późny ożenek i macierzyństwo.

   Usuń
 2. Caroline miała bardzo ładną sukienkę, zarówno na ślubie cywilnym, jak i kościelnym :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia