08.09.2016

Kreacje księżnej Laurentien podczas Prinsjesdag2001:


Był to debiut nowej księżnej na tym święcie. Widać, że dopiero zaczęła szukać swojego stylu. Choć suknię można przeboleć, to moim zdaniem ten kapelusz nie był dobrym wyborem.


2002:


W 2002 postawiła na złotą suknię oraz brązowy kapelusz. Brosza pochodziła z kolekcji królewskiej.


2003:


Stylizacja dość podobna do tej z 2002, choć w ciemniejszej tonacji. Jednak, sądzę, że nieco lepsza. Dla przypomnienia, trzy dni po Prinsjesdag ogłoszono drugą ciążę księżnej.


2004:


Tutaj na dobre wkraczamy w klimaty Laurentien. Pod wzorzystym płaszczem zapewne kryła się suknia, dużą uwagę przykuwa też naszyjnik.

2005:


W 2005 wybrała kreację od Ronalda Kolka. Choć sama stylizacja nie zachwyca, to uważam, że kolczyki były bardzo ładne.


2006:


Tym razem widzimy trochę inny krój sukni, do tego gorset. I standardowo biżuteria z kolekcji królewskiej.


2007:


W oczy rzuca się ozdoba na głowie Petry. Jednak cała stylizacja zasługuje na uwagę. Wybija się na tle poprzednich wyborów księżnej.

2008:


Może i nie jest zbyt udana stylizacja, jednak sądzę, że zarówno nakrycie głowy jak i suknia w kwiaty wyróżnia księżną (a akurat mistrzynią wyróżniania się jest Máxima :)).


2009:


Czy tylko mnie nakrycie głowy przypomina makaron ? :D Poza tym, uważam, że na dużą uwagę zasługuje szafirowy komplet z kolekcji królewskiej.

2010:


Moim zdaniem księżna prezentowała się ładnie, choć płaszcz wyglądał na nieco ciężki. Duży plus za piękną biżuterię.


2011:


Tym razem księżna wybrała szarą suknię i pasujący do niej kapelusz. Sądzę, że nie było źle, choć suknia mogła być z innego materiału.


2012:


Jedna z moich faworytek, ogólnie uważam, że z biegiem lat księżna ma coraz lepsze stylizacje (nie patrząc na 2015, miejmy nadzieję, że w tym roku będzie lepiej). Poza tym, piękny kwiat na głowie.


2013:


Moim zdaniem jest to najpiękniejsza kreacja Laurentien. Pochodzi od Olvi. Nosiła ją podczas przyjęcia po inauguracji Willema-Alexandra. Szafirowa broszka i kolczyki pochodzą z kolekcji królewskiej.

2014:


W 2014 księżna postawiła na suknię od niemieckiego projektanta, Talbota Runhofa. Kreacja kosztuje prawie 1300 euro. Nakrycie głowy jest od Eudii, zaś kolczyki projektu kuzynki jej męża, księżniczki Margarity.


2015:


W zeszłym roku księżna ubrała zieloną suknię od Hardies oraz kapelusik od Eudia. Kolczyki, które nosiła, należą do królowej Máximy (Máx nosiła je podczas wizyty w Korei Południowej w 2014).


Jak sądzicie, jak będzie tym razem ?

***
W dniach 28-30 listopada król Philippe i królowa Mathilde odwiedzą Holandię z oficjalną wizytą. Będzie to kolejna okazja to porównań obu pań, zarówno podczas powitania, czy bankietu.

4 komentarze:

 1. 2009 nawet nie wyglądała tak źle, nakrycie głowy zepsuło cały urok. 2010 mój faworyt, choć płaszcz faktycznie nie za dobrze leżał :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Od 2010 jest nawet nieźle i trudno mi wybrać najlepszą- fioletowa,szafirowa czy szara.
  W 2004 wyglądała koszmarnie,ale np.rok później była już do zniesienia góra kreacji.

  OdpowiedzUsuń
 3. To prawda, od 2010 stroje nie są złe. Czasami się jednak zastanawiam, czy L. ma lustro i jak można tak wyjść do ludzi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Faktycznie, z czasem coraz lepiej. A kapelusz z 2009 przypomina mi ptasie pióra.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia