16:45

Królowa Máxima z wizytą w Zelandii


Królowa Máxima odbyła dziś wizytę roboczą w Colijnsplaat i Zierikzee, holenderskich miasteczkach w prowincji Zelandia. Wizyta miała celu przyjrzenie się nowym innowacjom w dziedzinie akwakultury. Małżonka króla Willema-Alexandra spotkała się także z przedsiębiorcami działającymi w tym regionie.W związku z tym, że Zelandia posiada dostęp do morza, duży nacisk kładzie się na edukację dotyczącą gospodarki wodnej oraz hodowli ryb i małży.
Królowa rozpoczęła swoją wizytę w Delta Farms w Colijnsplaat. Jest to swego rodzaju centrum badań nad różnymi stworzeniami morskimi. Odnosi ogromne sukcesy, dzięki działaniom instytucji badania można wykorzystać w przemyśle farmaceutycznym, w transporcie lub podczas przechowywania narządów do transplantacji (chodzi o białka - pokarm krewetek).


Później Máxima przeniosła się do Zierikzee, gdzie mogła przyjrzeć się tradycyjnym połowom małży. Odbyła również spotkanie z kapitanem statku oraz z załogą.


Kulminacyjnym punktem wizyty było spotkanie z wykładowcami i studentami Zilte Academie Zeeland (ZAZ) oraz z pracownikami w dziedzinie gospodarki wodnej (ściślej mówiąc, praca nad rybami i skorupiakami). Studenci po spotkaniu mówili, że 'królowa jest bardzo przyjazna i zainteresowana'.


Mogliśmy zobaczyć dziś Máximę w podobnej sukni, którą nosiła podczas spotkania z holenderskimi medalistami IO (LINK). Kreacja (i także buty) pochodzą od Natan.


Królową zobaczymy już we wtorek i w środę. Jednak, kto nie czeka na 20 września ? :)

A jutro nieco smutna notka.


Zdjęcia: Twitter, Refdag, Ad.nl

6 komentarzy:

 1. Maxi lubi taki krój sukienek :)
  Z niecierpliwością czekam na otwarcie parlamentu- moja ulubiona uroczystość w hrk -długie suknie! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o tak! moja tez.
   co do dzisiejszego stroju maximy to swietny! w jej stylu,ale pieknie ;)

   Usuń
 2. Smutna notka? Mam nadzieję, że nie przestajesz prowadzić bloga :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przestaję :) Tu chodzi stricte o HRK

   Usuń
  2. Uff! Jak to przeczytałam też o tym pomyślałam :O

   Usuń
 3. Maxima w Natan czyli wszystko w porządku. Moim zdaniem ten kolor bardzo do niej pasuje.

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.

Copyright © 2016 Holenderska Rodzina Królewska , Blogger