20.09.2016

Prinsjesdag 2016Dzisiaj, 20 września, jak co roku, odbyło się Prinsjesdag, czyli otwarcie parlamentu. Uczestniczyła w nim para królewska oraz brat Willema-Alexandra, książę Constantijn z żoną, księżną Laurentien. Co rok, w trzeci wtorek września, król pokonuje drogę z Pałacu Noordeinde do Ridderzaal. Na ceremonii zgromadzeni są członkowie obu Izb (Wyższej i Niższej) oraz rząd z premierem.O godzinie 13 para królewska ruszyła spod Noordeinde do Ridderzaal. W tym roku, król z małżonką przejechali przez Hagę Szklaną Karocą. Złota Karoca została poddana renowacji.W mowie tronowej król wspomniał m.in. o Brexicie, o uchodźcach przybywających do Europy, walce z tzw. Państwem Islamskich oraz o zmianach w sprawie zasiłków i budżecie na przyszły rok.Oczywiście nie mogło zabraknąć byłej królowej, Beatrix, która wraz z członkami gabinetu króla stała pod Mauritshuis.


Kilka minut po godzinie 14 Willem-Alexander, Máxima, Constantijn i Laurentien pojawili się na balkonie Pałacu, aby pozdrowić poddanych.

Na ten ważny dzień królowa Máxima założyła spódnicę i bluzkę od Claesa Iversena, kapelusz od Fabienne Delvigne (który nosiła m.in. podczas ślubu księcia Alberta II w 2011) oraz szafirową biżuterię, należącą niegdyś do królowej Wilhelminy. Szpilki są od Guglielmo Rotta.


Księżna Laurentien dobrze prezentowała się w sukni od Hardies Mode. Fascynator jest od Eudii. Brosza pochodzi z kolekcji królewskiej, a kolczyki należą do królowej Máximy.


Mam nadzieję, że relacja na żywo Wam się podobała. Teraz pozostaje nam odliczać dni do 27 kwietnia. A kolejne Prinsjesdag "już" za rok, 19 września :)


Zdjęcia: Twitter, Getty Images, Hello Magazine, Zimbio


7 komentarzy:

 1. z calej stylizacji Maximy wybieram kolczyki

  OdpowiedzUsuń
 2. Dół wygląda dość sztywno, ale całość mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe, dlaczego Beatrix nie pojawiła się na balkonie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Były monarcha nie ma w zwyczaju pojawiać się na takich uroczystościach. Można rzec, że wraz z abdykacją osuwa się w cień, aby nie przyćmić nowego władcy. Tak samo było z Wilhelminą i Julianą po abdykacjach. Również z tego względu nie ma księżniczki Margriet.

   Usuń
 4. A mnie się bardzo podoba strój Maxi, osobiście zmieniłabym tylko kolczyki, jakoś mi nie pasują do takiej stylizacji ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Gdy spojrzałam na stylizację Maximy od razu rzuciła mi się w oczy broszka. Ma super kztałt. Cała stylizacja jest na 4+

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia