31.10.2016

Australia - Dzień 1


Król Willem-Alexander i królowa Máxima rozpoczęli dziś oficjalną wizytę w Australii. Jest to druga wizyta pary w tym kraju, ostatni raz odwiedzili ją 10 lat temu jako para książęca. Monarcha i jego małżonka dotarli do Perth w minioną sobotę po południu czasu zachodnioaustralijskiego (UTC+08).


Najpierw odbyło się oficjalne powitanie w Government House i spotkanie z gubernator Australii Zachodniej, Kerry Sanderson. Pod budynkiem para królewska została powitana przez Aborygenów, którzy zaprezentowali tradycyjną ceremonię palenia. Polega ona na spaleniu liści roślin, w celu odpędzenia złych duchów.
Potem odwiedzili port Frematle, gdzie mogli zobaczyć pamiątkowe tablice, zawierające nazwiska holenderskich imigrantów, którzy przybyli na tamte tereny. Odbyło się również krótkie spotkanie z fanami, którzy przybyli do Perth, by zobaczyć króla i królową.

Para królewska odwiedziła również Western Australian Maritime Museum, gdzie uroczyście odsłoniła nowy eksponat, pożyczony od holenderskiego Rijksmuseum - cynową płytę, należącą do Dirka Hartoga, podróżnika, którzy odkrył Australię.
Następnie odwiedzili Shipwreck Galleries, gdzie znajdują się pozostałości statku 'Batavia' należącego do Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej (VOC).
Suknia królowej pochodzi od Mattijsa van Bergena, szpilki są od Jimmy'ego Choo. Kolia należała niegdyś do królowej Juliany. Máxima nosiła suknię podczas wizyty w Korei Południowej w 2014.
Zdjęcia: Refdag, Cotilleando, Zimbio

9 komentarzy:

 1. Stylizacja przepiękna, nie przemawia do mnie ten kapelusik, ale to szczegół, zawsze można go wymienić :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Przyznam, że stylizacja mnie nie "powaliła", ale jest bardzo w stylu Maxi :) Jestem ciekawa jej innych kreacji

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczna sukienka,ma w sobie to coś.Ale najbardziej podoba mi się przepiękny naszyjnik i fryzura.
  Niestety małe toczki Maximy nigdy mi się nie podobają.

  OdpowiedzUsuń
 4. Cała stylizacja bardzo na plus. Bardzo podoba mi się naszyjnik!

  OdpowiedzUsuń
 5. Stylizacja nie jest zła. Uwagę zdecydowanie przyciąga naszyjnik.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jest wyjatkowa osoba wszystko idzie w parze reprezentowanie kraju i rodzina wysoki poziom intelektualny gratliberiulacje dla Krolowej Maximy

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...