11.10.2016

Aktualizacja: Królowa Máxima w Argentynie - Dzień 1

Królowa Máxima rozpoczęła dziś swoją dwudniową wizytę w Argentynie. Jest to jej pierwsza oficjalna wizyta w tym kraju jako królowej. Standardowo, odbywa tę podróż w imieniu Sekretarza Generalnego ONZ, w związku z pracą dla tejże organizacji.


Według Banku Światowego ponad połowa dorosłych w Argentynie posiada swoje osobiste oszczędności. Wiele transakcji finansowych nadal odbywa się w gotówce. Właściciele małych firm, którzy chcą poszerzyć swoją działalność często mają trudności z uzyskaniem kredytu. To komplikuje ocenę zdolności kredytowej. W ostatnich latach rząd podjął szereg działań w celu promowania korzystania z banku i innych usług finansowych. Obecnie jest zobowiązany do zapłaty wynagrodzenia za pośrednictwem rachunków bankowych, jak również niektórych świadczeń socjalnych i emerytur, a ponadto posiadacze konta mogą wykonywać bezpłatne płatności cyfrowe. Jednak środki te nie są częścią strategii krajowej i konieczna jest koordynacja. Bank centralny, Banco Central de la República Argentina (BCRA), w porozumieniu z Ministerstwem Finansów we współpracy z Międzyamerykańskim Bankiem Rozwoju (IDB) zaczął rozwijać krajową strategię finansowania. 


Królowa odbyła rozmowy z lokalnym koordynatorem ONZ, Ministrem Spraw Zagranicznych, Panią Susaną Malcorra i ministrem finansów, Alfonso Prat-Gay. Máxima wzięła także udział w rozmowach "okrągłego stołu" z przedstawicielami instytucji rządowych na temat ich roli w planach finansowania. Spotkała się także z przedstawicielami organizacji finansowych i innych instytucji prywatnych. Potrzebna jest dobra współpraca między sektorem publicznym i prywatnym dla pomyślnej realizacji strategii krajowej.


Suknia królowej pochodzi od francuskiego domu mody Givenchy.
***

Jak wiemy, księżna Catherine odbyła dziś swoją samodzielną wizytę w Holandii. Spotkała się z królem Willemem-Alexandrem w Wilii Eikenhorst.


Na pewno widzicie dwie fotografie po prawej stronie zdjęcia, Pierwsze zdjęcie z lewej przedstawia księżniczkę Alexię w dniu jej chrztu, a drugie księżniczkę Amalię z pradziadkiem, księciem Bernhardem.

***
Aktualizacja:

Królowa Máxima wygłosiła później przemówienie dla studentów politologii Universidad Católica Argentina. Ten sam uniwersytet Máxima ukończyła 21 lat temu.Na sali obecni byli dumni rodzice - Jorge Zorreguieta oraz Maria del Carmen Cerruti. Parze towarzyszyła najmłodsza córka, Ines.

Zdjęcia: Twitter, Refdag, Cotilleando

5 komentarzy:

 1. Wow. Maxima wyglądała przepięknie! Cudna sukienka, fryzura i makijaż.
  Wygląda jakby miała co najwyżej 27 lat a nie powyżej 40. Wow!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. I można - można pięknie wyglądać. W porównaniu z księżną Kate wypada o niebo lepiej chociaż jest dużo starsza. Jej stylizacje są bardziej nowoczesne i takie z fantazją. Piękna kobieta, bardzo charyzmatyczna.

  OdpowiedzUsuń
 3. Maxima wygląda zjawiskowo. Kate jak taka mała, wystraszona myszka na tym zdjęciu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe, że w Argentynie tak mało ludzi korzysta z usług banków. Widać, że interes dopiero będzie się rozwijał.

  Maxima wygląda cudownie, pięknie ułożone włosy

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia