30.10.2016

Skandale Holandii - Co z podatkami ? - Cz. 2


W ostatnim czasie doszły do nas nowe doniesienia ws. skandalu na temat płacenia podatków przez króla (LINK).
Premier Rutte nie znalazł dowodów na to, że w przeszłości monarchowie otrzymywali odszkodowanie za podatki. Podczas czwartkowego zebrania w parlamencie, członkowie opozycyjnej Partii Pracy zapowiedzieli, że odwołają się przeciw ustawie, która dotyczy odszkodowania za płacenie podatków przez króla. "Król powinien odbierać takie samo traktowanie podatkowe jak każdy inny Holender". Takie podejście jest dobrze widziane w oczach innych ugrupowań politycznych.


Według ankiety dla EenVandaag, 78% ankietowanych Holendrów sądzi, że nie do przyjęcia jest przyjmowanie przez króla odszkodowania za podatek.

Tego samego dnia, podczas debaty nad budżetem królewskim, rozważano możliwość otworzenia krypt królewskich w Delft dla publiczności. Prawdopodobnym rozwiązaniem jest stworzenie wirtualnego przewodnika po kościele i kryptach.


Ponadto, w parlamencie wybuchła dyskusja odnośnie przyszłych zarobków księżniczki Amalii. Po ukończeniu 18. roku życia będzie otrzymywać 250 tysięcy euro rocznie. Dodatkowo, dostanie 1,2 mln euro,

Partie opozycyjne kwestionowały kwotę, jaką otrzyma księżniczka. Uważają, że kwota powinna być mniejsza. Premier nazwał oskarżenie "populizmem" oraz zauważył, że "osiem lat temu Izba Niższa zatwierdziła ustawę" odnośnie zarobków przyszłej królowej.

***
Jutro rozpoczyna się oficjalna wizyta pary królewskiej w Australii!

Posty będą ukazywać się po południu, uwzględniając strefę czasową (w poniedziałek i wtorek ukażą się wcześniej). Zachęcam do śledzenia Twittera, gdzie z pewnością znajdziecie pierwsze zdjęcia.


Zdjęcia: NOS, Het Koninklijk Huis, oudeennieuwekerkdelft.nl

3 komentarze:

 1. Odszkodowanie za płacenie podatków to rzeczywiście dziwna sprawa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziwna, ale wiadomo, że wyższe sfery mogą więcej...:/

   Usuń
  2. Mogą i z tego przywileju korzystają :)

   Usuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia