16.10.2016

"Sportowa" Rodzina Królewska


Jazda na nartach


Sport, którzy w rodzinie królewskiej uwielbiają wszyscy. Swoje ferie zimowe spędzają właśnie na nartach. Ich najczęstszym miejscem zimowego wypoczynku jest austriackie miasto Lech. To właśnie tam w 2012 książę Friso został przysypany lawiną. Pomimo tej tragedii rodzina monarsza kontynuuje tradycję i co rok w lutym pojawia się na stoku.
Jazda konna


Konie zawsze były miłością rodziny królewskiej. W szczególności księżniczki Beatrix oraz jej sióstr, a w późniejszym czasie jej męża, Zarówno para królewska jak i ich córki dobrze jeżdżą konno, ponadto księżniczki pobierają lekcje nauki jazdy konnej. Ulubionym miejscem rodziny królewskiej do jazdy były ogrody Pałacu Het Loo w Apeldoorn.Tenis


W czasach studenckich król Willem-Alexander często grywał w tenisa.  Podobnie jak jego młodsi bracia, Friso i Constantijn.

Żeglowanie


Holandia to kraj bardzo związany z wodą, dlatego żeglowanie zajmuje ważne miejsce w życiu rodziny królewskiej. Co pięć lat pojawiają się na Sail Amsterdam. Kiedyś często żeglowali po Morzu Tyrreńskim.


Bieganie


Jest to głównie domena obecnego króla. Do dziś mieszkańcy Wassenaar mogą spotkać swojego władcę biegającego po miasteczku. W 1992 pod nazwiskiem 'W.A. van Buren' wziął udział w Maratonie Nowojorskim.


Łyżwiarstwo


Można rzec, że to sport narodowy Holandii (obok piłki nożnej). Zarówno łyżwiarstwo figurowe, jak i łyżwiarstwo szybkie. W 1986 Willem-Alexander, posługując się fałszywym nazwiskiem, wziął udział w Wyścigu Jedenastu Miast (holenderskie zawody w łyżwiarstwie szybkim dla zawodowców i amatorów odbywające się we Fryzji).
Golf


Golf był głównie domeną księcia Friso. Uprawiał ten sport zarówno w dzieciństwie, jak i później. Miłośnikiem golfa jest także książę Maurits (najstarszy syn księżniczki Margriet).
Pływanie


Powszechnie wiadomo, że królowa bardzo lubi pływać. 9 września 2012 wzięła nawet udział w specjalnych zawodach, z których dochód przeznaczony był dla organizacji charytatywnych.

Piłka nożna


Oczywiście na koniec, piłka nożna. Zarówno król, jak i królowa są prawdziwymi fanami tego sportu. Wielokrotnie mogliśmy zobaczyć ich na trybunach podczas ważnych meczów, chociażby mecz Holandia-Argentyna w 2014.


Na dziś to tyle. Pomysł na post pochodzi z zakładki "post na życzenie" (LINK). Zachęcam do zostawiania tam swoich propozycji.

***
Wczoraj wieczorem lub dzisiaj rano wybiło na blogu 200 tysięcy wyświetleń! Pozostaje mi Wam tylko podziękować, ponieważ to w stu procentach Wasza zasługa. Moim kolejnym celem jest 250 tysięcy, byłoby miło, gdyby udało się osiągnąć ten cel do końca roku.

Jak sądzicie, damy radę ? :)


Zdjęcia: nos.nl, vorsten.nl, telegraaf.nl, rtlnieuws.nl, show.nl, royalty-online.nl, afbeeldingen.gahetna.nl, deoranjes.nl, anp-archief.nl, erfgoedstem.nl, schaatsen.nl, fast.mediamatic.nl, zimbio.com, royaltyworld.files.wordpress.com

5 komentarzy:

  1. Podziwiam cię- każdego prawie dnia notatka.
    Gratuluję tylu wyświetleń!

    OdpowiedzUsuń
  2. Gratulacje i odpowiadając na Twoje pytanie, oczywiście, że tak! Piszesz tak wspaniałego bloga i wkładasz w to tyle pracy i energii, że my musimy to docenić :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...