03.10.2016

Wystawa "Mapping Australia" + Màxima odwiedzi Argentynę!!!


Para królewska późnym popołudniem przybyła dziś do Utrechtu, gdzie w związku ze zbliżającą się podróżą na Antypody, otworzyła specjalną wystawę w Muzeum Sztuki Aborygenów.


W tym roku mija 400 lat odkąd Holender Dirk Hartog (jako pierwszy Europejczyk) postawił nogę na australijskiej ziemi. Z okazji tego wydarzenia Muzeum wspólnie z Ambasadą Australii w Holandii zorganizowało to przedsięwzięcie. Wernisaż potrwa od jutra do 15 stycznia 2017r. 
Ekspozycja pokazuje historyczne mapy Holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej (VOC) z XVII i XVIII wieku. Oprócz tego znajduje się tam wiele dzieł współczesnych australijskich artystów. Jeden z obrazków, na którym został namalowany statek Duyfken, para królewska otrzymała w 2006 podczas wizyty w Australii. Zaraz po podróży oddała go do utrechckiego muzeum.Máxima nosiła dziś na sobie suknię, którą nosiła podczas zeszłotygodniowej wizyty w Bazylei (LINK).


***
Na koniec pragnę podziękować za komentarze pod poprzednim postem. Dają mi one bardzo dużo radości i motywacji. Każdej osobie podziękuję 'osobiście' jeszcze dzisiaj.

***
Aktualizacja: godzina 21:32

Przed chwilą dotarła do nas informacja, że w przyszłym tygodniu Máxima odwiedzi Argentynę!! Będzie to jej pierwsza oficjalna podróż jako królowej do tego kraju. W planie wizyty jest m.in. spotkanie z prezydentem Argentyny, Mauricio Macrim. Kiedy podróż się odbędzie nie wiadomo, konkretną datę poznamy jutro bądź w środę.


Zdjęcia: Cotilleando

7 komentarzy:

 1. Maxima ładnie wygląda. Zwróciłam uwagę na kolczyki, bardzo ładne

  OdpowiedzUsuń
 2. Październik zapowiada się naprawdę fantastycznie! Czy wiesz może, która to będzie oficjalna podróż do Argentyny dla Maximy odkąd wyszła za mąż za WA? Pewnie nie będzie trwała długo, przypuszczam, że najwyżej kilka dni, a może będzie jednodniowa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzecia lub czwarta. Jedną odbyła z WA i Beatrix (to była taka full-oficjalna) w 2006, a dwie w związku z pracą dla ONZ. Nie chcę kłamać ale to chyba 2008 i 2011 rok.
   Co do dni, to myślę, że potrwa nieco dłużej, może trzy dni?
   I tym samym mamy wytłumaczenie czemu Maximy nie będzie na spotkaniu z Catherine ;)

   Usuń
 3. Wreszcie się doczekaliśmy !Szkoda tylko,że nie będzie jej na spotkaniu z księżną Kate.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta sukienka nie za bardzo mi się podobała,lecz z tym granatem wpadającym w fiolet wygląda świetnie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Maxi pewnie się cieszy, że odwiedzi swój kraj :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Moim zdaniem Maximie pasuje ten kapelutek :) Do sukienki nie jestem przekonana.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia