23.10.2016

Z pamiętnika HRK - Holenderscy "royalsi" na Antypodach


Pierwszą osobą z rodziny królewskiej, która odwiedziła ten kontynent był książę Bernhard. W dniach 27 stycznia - 14 lutego 1973 w imieniu swojej żony odbył wizytę w obydwu krajach.


W dniach 26 maja - 13 czerwca 1975 ówczesna następczyni tronu, księżniczka Beatrix wraz z mężem księciem Clausem złożyła wizytę w tamtych dwóch krajach.Na kolejną wizytę trzeba było trochę poczekać. Beatrix, już jako królowa odbyła oficjalną wizytę w Australii w 1988, osiem lat po wstąpieniu na tron. Towarzyszył jej mąż, książę Claus, i siostrzeniec książę Maurits.


Zobacz tutaj

Królowa Beatrix oficjalnie odwiedziła Nową Zelandię w 1992. Od 17 do 21 marca podróżowała po tym kraju, głównym powodem zorganizowania wizyty była 350 rocznica urodzin Abela Tasmana, Holendra i pierwszego Europejczyka, który dopłynął do Tasmanii i Nowej Zelandii.Beatrix pierwsza z lewej w pierwszym rzędzie od dołu;

Obecny król, Willem-Alexander, pierwszy raz udał się na najmniejszy kontynent w 1997. W dniach 10-14 stycznia odwiedził zachodnią część Australii. Była to wizyta prywatna, dlatego nie ma z niej zdjęć.

Ówczesny następca tronu odwiedził ten kraj ponownie w 2000 roku w związku z Igrzyskami Olimpijskimi, które odbyły się w Sydney.Mąż księżniczki Margriet, Pieter van Vollenhoven odwiedził Nową Zelandię (a konkretnie miasto Wellington), w 2001 w dniach 26 lutego - 4 marca.

Obecna para królewska, spędziła kilka dni w Taupo w Nowej Zelandii, po swoim ślubie w 2002.


Powrócili tam w 2006 kiedy to złożyli oficjalną wizytę w obu krajach. Więcej o tej podróży znajdziecie TUTAJ.


W 2014 księżna Laurentien odwiedziła Sydney w związku ze swoją pracą dla organizacji Fauna & Flora International. Poruszała się o kuli, ponieważ wcześniej skręciła kostkę.
***
Główne odliczanie do przyszłotygodniowej podróży rozpoczęło się! W związku ze zbliżającą się wizytą, planuję jeszcze post odnośnie tego, co Máxima założy.

Wizyta już za tydzień, jednak królową zobaczymy jeszcze dwukrotnie, w środę i czwartek.

Nagłówek bloga typowo nawiązuje do przyszłego tygodnia :)


Zdjęcia: Refdag, Nos, Wikipedia, Mode Koningin Maxima, neon.pictura-hosting.nl, Pinterest, pluck.abc.net.au, www.koonings.com, cdn.c.photoshelter.com, static0.persgroep.net

3 komentarze:

 1. Już się nie mogę doczekać kreacji Maximy i letniej atmosfery...Przynajmniej na drugim kontynencie: (
  Laurienten miała piękny komplecik w Sydney.Naprawdę nigdy nie widziałam jej tak ładnie ubranej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To samo pomyślałam :) Trudno znaleźć taką ładną stylizację

   Usuń
 2. Ja też już nie mogę się doczekać tej podróży. Liczę na relacje pełne zdjęć i opisów (choć wiem co to znaczy brak czasu) a od Maximy oczekuję ładnych kreacji.
  Ania Lewandowska

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia