01.11.2016

Australia - Dzień 2


Para królewska rozpoczęła dziś dzień wizytą na Curtin University.

Według Wikipedii jest to:

Australijska państwowa uczelnia wyższa o profilu przede wszystkim technicznym, choć posiadającą rozbudowaną ofertę dydaktyczną także w innych dziedzinach. Powstała w 1986 na bazie istniejącego od 1966 Western Australian Institute of Technology. Patronem uczelni jest John Curtin, premier Australii w okresie II Wojny Światowej. Uniwersytet kształci ok. 40 000 studentów, w tym ok. 31,5 tysiąca na studiach licencjackich. Daje mu to pozycję największej pod względem liczebności uczelni wyższej w stanie Australia Zachodnia. Zatrudnia ok. 4500 pracowników naukowych.


Willem-Alexander i Máxima mogli również zobaczyć projekt teleskopu 'Square Kilometre Array' (SKA). Później podczas wizualizacji zobaczyli w jaki sposób dane są konwertowane na obrazy 3D, które to mocno wspierają badanie naukowe.


Dzień zakończył się obecnością pary królewskiej na Ascot Racecourse. Są to zawody w jeździe konnej będące częścią cyklu Melbourne Cup. Jest to jeden z najbardziej znanych i prestiżowych wydarzeń sportowych w Australii.
Máxima miała dziś na sobie suknię w stylu Art-Deco od Natan. Nosiła ją już podczas  Dnia Króla 2014 i obchodów dwustulecia Królestwa Niderlandów. Do tego kapelusz od Fabienne Delvigne oraz szpilki od Gianvito Rossi.


***
W ostatnim czasie magazyn Straatjournaal przeprowadził wywiad z królową Máximą. Post z najważniejszymi cytatami pojawi się wkrótce.

Post zostanie zaktualizowany, jeśli pojawi się więcej ładnych zdjęć.


Zdjęcia: ad.nl, Twitter

5 komentarzy:

 1. Maxima wygląda pięknie w tej sukience

  OdpowiedzUsuń
 2. A mi w szczególności podobają się kolczyki i fryzura.:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dodatki jak zawsze perfekcyjne -kocham szczególnie królewskie fryzury i kolczyki królowej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój ulubiony kapelusz! :) A cała stylizacja przepiękna.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem zaskoczona tą stylizacją :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia