14.11.2016

Biżuteria królowej Máximy #2


Na pierwszy ogień brosza z diamentów, którą królowa nosiła, między innymi. podczas Prinsjesdag 2009, wizyty w Omanie, a także abdykacji swojej teściowej i koncertu z okazji jej urodzin.

Dalej mamy szmaragdy, należące niegdyś do królowej Juliany. Máxima nosiła broszę z tych kamieni dwukrotnie: podczas bankietu na cześć księcia Alberta II oraz koncertu z okazji 25-lecia panowania królowej Beatrix.Na uwagę zasługuje też brosza z różowego kwarcu, również należąca do królowej Juliany. Máxima nosiła ją pięciokrotnie (Four Freedom Awards 2008, Burendag 2008, otwarcie wystawy wspólnie z królową (księżną) Mathilde w 2009, wizyta w Katarze w 2011 i w grudniu 2013).


Jedną z moich ulubionych broszy królowej, jest ta przedstawiająca łabędzia. Pierwszy raz nosiła ją jeszcze jako narzeczona Willema, było to podczas ślubu cywilnego księcia Constantijna z Laurentien Brinkhorst.


Poniżej broszka nieco inna niż wszystkie:Dalej mamy bardzo ważną w rodzinie królewskiej, broszkę szafirową, należącą niegdyś do królowej Wilhelminy.


Podczas chrztu księżniczki Ariane oraz Prinsjesdag 2004 mogliśmy zobaczyć broszkę z szarych pereł i diamentów.Jest również brosza rubinowo-diamentowa, będąca prezentem dla królowej Emmy. Máxima pierwszy raz założyła ją podczas wizyty w Turcji w 2007, a ostatni raz w 2013 podczas wizyty regionalnej.


Dalej mamy broszkę o kształcie kwiatka z perłą. Choć obecnie najczęściej nosi ją księżniczka Beatrix, to na królowej mogliśmy zobaczyć ją dwa razy.
Kolejna brosza również składa się diamentów, ma jednak charakterystyczny okrągły kształt. Do tej pory królowa nosiła ją tylko jeden raz - podczas mszy inaugurującej pontyfikat papieża Franciszka.


Máxima bardzo lubi biżuterię z cytryn i nosi ją często. Kilkukrotnie mogliśmy zobaczyć brosze z cytryn, chociażby podczas bankiet na cześć Szwedzkiej Pary Królewskiej czy przyjęcia z okazji 40 urodzin królowej.
Jednym z prezentów ślubnych dla Máximy była złota broszka, którą do dziś nosi często i widać, że ją lubi i ma do niej sentyment.
W skarbcu rodziny królewskiej znajduje się też broszka z szarych pereł, którą Máxima nosiła między innymi, podczas chrztu księżniczki Alexii.


Poniższą broszę Máxima również nosi bardzo często, posiada ją od 2001 roku, pierwszy raz nosiła ją podczas prywatnej wizyty w Belgii, gdzie odwiedziła księżną Mathilde (ob. królową) po narodzinach księżniczki Elisabeth. Ostatni raz widzieliśmy ją podczas Dnia Pamięci 2014.

Projektem belgijskiego jubilera Sterna jest brosza z kolorowymi kamieniami.


Uważam, że poniższa broszka z pereł jest jedną z najpiękniejszych, będących w posiadaniu HRK. Pochodzi z XIX wieku, jej pierwszą właścicielką była królowa Sophie, żona Willema III.


Dzięki królowej Annie, rodzina królewska ma swoich zbiorach wiele klejnotów, należących kiedyś do dynastii Romanowów. Należy do nich chociażby diamentowa broszka, którą obecna królowa nosiła trzy razy (ślub księcia Frederika i księżnej Mary, bankietu na cześć prezydenta Rosji oraz wizyty w Luksemburgu).
Na uwagę zasługują też broszki-wstążki:Spójrzmy także na broszkę od firmy jubilerskiej Schurmann & Co. Razem z Mellerio Ruby Tiara tworzy pełen zestaw. Królowa nosiła ją na oficjalnym zdjęciu z okazji inauguracji, podczas wizyty w Chinach oraz urodzin króla Carla XVI Gustafa.

Jest również piękna akwamarynowa broszka, którą widzieliśmy między innymi, podczas wizyty w Hiszpanii w 2013.


Na koniec brosza noszona przez królową podczas inauguracji króla. Tworzy ona zestaw razem z Mellerio Sapphire Tiara, należała do królowej Anny, również królowa Emma nosiła ją często.Zdjęcie: Mode Koningin Maxima, Pinterest

5 komentarzy:

 1. Piękna kolekcja uwielbiam notki o biżuterii <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Wiele tych brosz, mnie urzekła brosza rubinowo-diamentowa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Większość z nich jest naprawdę ładna, ale chyba najbardziej podobają mi się trzy - ta z łabędziem, z cytryn i akwamarynowa z wizyty z Hiszpanii

  OdpowiedzUsuń
 4. Większość broszek bardzo mi się podoba, małe dzieła sztuki

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna kolekcja, nie umiałabym wybrać najładniejszej biżuterii.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia