07.11.2016

Aktualizacja: Nowa Zelandia - Dzień 1


Para królewska rozpoczęła dziś trzydniową oficjalną wizytę w Nowej Zelandii. Dzisiejszy dzień para spędziła w Wellington, stolicy kraju.Najpierw król i królowa zostali oficjalnie powitani w Government House. Ceremonia zawierała tradycyjne elementy maoryjskie, charakterystyczne dla kultury Nowej Zelandii.Pomimo deszczu mogliśmy zobaczyć parę królewską w świetnym humorze. Poświęcili kilka minut na spotkanie z fanami.
Potem spotkali się z gubernator generalną Nowej Zelandii, Patsy Reddy oraz z premierem Nowej Zelandii, Johnem Key.
Później odwiedzili Pukeahu National War Memorial, gdzie złożyli wieniec pod Grobem Nieznanego Żołnierza.

Następnie obejrzeli Wystawę Wielkiej Wojny oraz odwiedzili Dominion Museum. Królowa nosiła dziś zieloną suknię od Givenchy, który nosiła podczas wizyty w Argentynie. Torebka pochodzi od Carlend Copenhagen, a kapelusz jest nowy.


Wieczorem w Government House odbył się bankiet na cześć Willema-Alexandra i Máximy.
Dziś po raz drugi w roku mogliśmy zobaczyć Máximę w tiarze! Jest to oczywiście Queen Emma's Diamond Tiara. Suknia pochodzi od Claesa Iversena. Brosza pochodzi z kolekcji królewskiej.

Zdjęcia: Refdag, Getty Images, Blauw Bloed,, Zimbio, Het  Koninklijk Huis, Daily Mail

6 komentarzy:

 1. Czarna stylizacja bardzo ładna, suknia zresztą też. Szkoda tylko, że Maxi nie spięła później włosów, wydaje mi się, że upięcie lepiej pasuje do tiary.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdecydowanie tak, upięte włosy wyglądają lepiej przy tiarze. Dlatego nigdy nie podobała mi się fryzura księżnej Kate z dnia ślubu.

   Czarna stylizacja zdecydowanie super.

   Usuń
  2. Zgadzam się, że nieraz do tiary pasują upięte włosy, ale akurat w tym wypadku Maxima wygląda ślicznie w rozpuszczonych :)

   Usuń
 2. WA chyba nie był zbyt zadowolony z tego tradycyjnego powitania :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To zdjęcie gdy WA podnosi grot strzały - podobno musiał ją podnieść nie spuszczając wzroku z wojownika, dając tym samym znak, że ma pokojowe zamiary :-). I faktycznie, patrzy na niego :-D. . Było to gdzieś opisane przy okazji innych royalsów.
  Pozdrawiam. Milka

  OdpowiedzUsuń
 4. Pierwszy strój skomponowany idealnie :) Stylizacja z bankietu też mi się podoba, rozpuszczone włosy i ta tiara.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia