15:54

Nowa Zelandia - Dzień 3


Król Willem-Alexander i królowa Máxima zakończyli dziś oficjalną wizytę w Nowej Zelandii.

Ostatni dzień wizyty spędzili w Auckland, gdzie wpierw odwiedzili Auckland Art Gallery. Jednym z najbardziej znanych eksponatów jest ryciny przedstawiające pierwsze spotkanie holenderskiego podróżnika Abla Tasmana z Maorysami z 1642 roku oraz jak wyglądała jego podróż w tamte tereny.
Następnie uczestniczyli w konferencji poświęconej przyszłości żywności i rolnictwa.A także obejrzeli statek szkoleniowy 'Spirit of New Zealand'. Spotkali się również z nastolatkami, którzy uczestniczą w pięciodniowych rejsach tym statkiem po Oceanie Spokojnym, co ma nauczyć ich przywództwa i komunikacji.


Na koniec odbył się lunch z nowozelandzkimi przedsiębiorcami. W czasie przemówienia król pozwolił sobie na dość spontaniczny ruch. Po zakończeniu przemowy, monarcha powinien wznieść toast, a że nie miał kieliszka, rzekł; "teraz powinna pojawić się piękna asystentka". Wtedy Máxima wstała i podała mężowi kieliszek. Potem dodał: "co byśmy zrobili bez pięknej asystentki". Na całą sytuację publiczność wybuchnęła śmiechem.

Królowa Máxima nosiła dziś granatową suknię od Natan i kapelusz od Fabienne Delvigne (ten zestaw nosiła podczas chrztu statku Koningsdam).

***
Początkowo chciałam napisać o tej odpowiedzi w grudniu, kiedy napisałabym post o otrzymanych odpowiedziach w czwartym kwartale roku, jednak uznałam, że jest ona zbyt ważna, aby czekać. Po dwóch miesiącach otrzymałam odpowiedź ze Szwecji. Jest to kartka za podziękowania za życzenia z okazji chrztu księcia Alexandra.

Jest to moja pierwsza królewska odpowiedź ze Szwecji.Zdjęcia: Het Koninklijk Huis, Daily Mail, Cotilleando

6 komentarzy:

 1. WA ma szczęście, że Máxima szybko zareagowała i została "piękną asystentką". W przeciwnym razie mógłby mieć problem w drodze powrotnej 😂

  OdpowiedzUsuń
 2. Filmik przezabawny:-)
  Maxima dziś pięknie wyglądała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Maxima mnie zaskoczyła wybierając drugi raz moją ulubiona sukienkę od Natan z tego roku. Sytuacja z kieliszkiem świetna, widać że WA i Maxima mają do siebie dystans :) Gratuluję odpowiedzi ze Szwecji, sliczna fotka małego Alexa.

  OdpowiedzUsuń
 4. Maxi pięknie wyglądała. A kartka przecudowna, gratuluję :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Maxima wyglądała super, pięknie. Też gratuluję kartki ze Szwecji, bardzo ładna

  OdpowiedzUsuń

Publikując komentarz zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych, takich jak nazwa użytkownika czy adres e-mail, zgodnie z rozporządzeniem art. 6 ust. 1 lit. a RODO. Dane te są przetwarzane w celu opublikowania komentarza na blogu oraz do celów statystycznych.

Copyright © 2016 Holenderska Rodzina Królewska , Blogger