11.11.2016

Rodzina królowej Máximy

vivamaxima.centerblog.net

fd.nl
Jorge Zorreguieta Stefanini (ur. 18 stycznia 1928 w Larroque jako Jorge Horacio Zorreguieta Stefanini) urodził się jako najstarsze dziecko Juana Antonia Zorreguiety Bonorino i Cesiny Stefanini Borelii. Jego ojciec był urzędnikiem bankowym, a matka zajmowała się domem. Jorge był od zawsze związany z polityką. W 1961 został sekretarzem "Sociedad Rural Argentina" konserwatywnego stowarzyszenia właścicieli ziemskich i hodowców bydła. Był także prezesem stowarzyszenia "Juan de Garay", stowarzyszenia Basków mieszkających w Argentynie.

Z Jorge Rafaelem Videlą/ vivamaxima.centerblog.net
Jego pierwszą żoną była Marta Lopez Gil, z którą miał trzy córki: Marię, Dolores i Angeles. Para rozwiodła się w 1965.

Jorge ze swoją pierwszą żoną/media.diarioveloz.com
Jego rolą w reżimie Videli w czasie dyktatury zajmiemy się w osobnym poście.

alarmy.com
W związku z kontrowersjami jakie wzbudzał, nie był obecny na ślubie córki z księciem Willemem-Alexandrem. Tak samo było w przypadku inauguracji panowania zięcia. Jednak był gościem między innymi na chrzcinach wnuczek oraz na przyjęciu z okazji 40 urodzin swojej córki.

Hello Magazine
Ostatni raz mogliśmy go zobaczyć tydzień temu, kiedy spotkał się z Máximą w Buenos Aires. Mężczyzna choruje od dłuższego czasu. W 2014 był nawet w szpitalu, a niektóre holenderskie media podawały wiadomość o jego śmierci, wiadomość okazała się nieprawdziwa.

cdn.icelebz.com
Maria del Carmen Cerruti Carricart (ur. 8 września 1944 w Buenos Aires) - córka argentyńskiego lekarza, Jorge Cerruti De Sautu i Marii del Carmen Carricart Ciezy, zwanej Carmenzą. Ma trzy młodsze siostry: Marię Ritę, Marię Cecilię i Marcelę. Swojego przyszłego męża poznała na dyskotece. Kiedy jej matka dowiedziała się o jej związku z Jorge Zorreguietą wykrztusiła z siebie tylko: "Jesteś szalona! Ma trzy córki i żonę!". Carmen nie miała jednak wątpliwości, że mężczyzna, którego pokochała, nadaje się na jej męża. Jednak identyczne słowa powie ona, kiedy dowie się o związku najstarszej córki z następcą tronu Holandii.

Pinterest
stopdebankiers.eu

Jorge i Maria del Carmen wzięli ślub w 27 maja 1970 w Paragwaju. W tamtych czasach w Argentynie osoby, które były rozwiedzione, nie mogły ponownie zawrzeć związku małżeńskiego. Ich związek został zalegalizowany przez argentyńskie prawo kilkanaście lat później. 17 maja 1971 na świat przyszła pierwsza wspólna córka pary, Máxima.

cariocaal.blogspot.com
Martin Zorreguieta Cerruti (ur. 1972) - młodszy brat królowej. Obecnie prowadzi restaurację w Villa La Angostura pod nazwą 'Tinto Bistro'.

Z byłą żoną Marianą/ ad.nl
Z obecną partnerką Elizabeth/ Zimbio

Jego pierwszą żoną była Mariana Andres, z którą rozwiódł się w 2007. Obecnie spotyka się z Elisabeth del Rio, nauczycielką. Para pojawiła się razem na ślubie brata Martina, Juana w 2014.

Getty Images
Juan Zorreguieta Cerruti (ur. 1982) - drugi brat Máximy. Ukończył studia na Universidad Catolica Argentina. Obecnie pracuje w Austrii, w firmie doradczej.

Zimbio
Juan (drugi z prawej) na chrzcie księżniczki Alexii/ Het Koninklijk Huis
Swoją obecną żonę, Andreę Wolf, poznał w Buenos Aires, gdzie kobieta swego czasu pracowała. Ślub pary odbył się 7 czerwca 2014.

Hola
Ines (druga z prawej) z rodziną/ bunte.de
Ines Zorreguieta Cerruti (ur. 1984) - młodsza siostra Máximy. Ukończyła psychologię na Uniwersidad Catolica Argentina. Zna język holenderski. W młodości cierpiała na anoreksję, miała również stany depresyjne, przez co leczyła się w specjalnej klinice w Buenos Aires. Obecnie pracuje w Ministerstwie Rozwoju Społecznego.

Maria Zorreguieta López (ur. 1956) - najstarsza córka Jorge Zorreguiety z pierwszego małżeństwa. Ukończyła ekonomię. 30 września 2006 poślubiła Jorge Basualdo.

The Royal Forums
Angeles Zorreguieta López (ur. 1958) - druga córka Jorge Zorreguiety i Marty Lopez Gil. Z zawodu jest mikrobiologiem. Dwukrotnie zamężna, najpierw z chemikiem Fernando Galante, później z biologiem Adrianem Vojnov. Z pierwszym mężem ma dwóch synów, Sebastiana i Facundo. Z drugim, córkę Anę. Od 1997 do 2001 mieszkała w Anglii. Obecnie mieszka w Argentynie.

btwilschut.nl
Dolores Zorreguieta López (ur. 1965) - trzecia córka Jorge Zorreguiety, przyrodnia siostra królowej. Żona Harmonda Grad Lewisa. W 1987 ukończyła Państwową Szkołę Sztuk Pięknych w Buenos Aires. Mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Jej stronę internetową możecie zobaczyć TUTAJ.


Niestety zabrakło zdjęcia Marii Zorreguiety.

5 komentarzy:

 1. Świetny post! Mam takie pytanie. Czy pojawi się jeszcze post o królewskich listach, które ostatnio otrzymałaś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnio otrzymałam tylko kartkę ze Szwecji, więc nie byłoby o czym robić taki post. Planowo post pojawi się pod koniec grudnia, kiedy zbiorę wszystkie listy, które otrzymałam (czyli ten szwedzki) i otrzymam :)

   Usuń
 2. Super post, naprawdę gratuluję bo się napracowałaś. Nie miałam pojęcia że królowa ma taką liczną rodzinę.A zdjęcia małej Maximy zadziwiają jak jej córki są podobne do mamy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Maxima chyba jest bardziej podobna do ojca :) Super post, bardzo lubię takie o rodzinach itp.

  OdpowiedzUsuń
 4. Maxima ma naprawdę dużą rodzinę. Odkąd pierwszy raz zobaczyłam zdjęcia małej Maximy uważam, że Alexia jest kopią swojej mamy.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia