11.12.2016

Biżuteria królowej Máximy #3


Dzisiaj przyjrzymy się wybranym kolczykom królowej Máximy.

Rozpoczniemy od nieco dużych i nieco kolorowych kolczyków, które mieliśmy okazję zobaczyć podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio. Z pewnością projekt Fraleoniego Gioelliego zasługuje na dużą uwagę.


Od kilku lat królowa często sięga po okrągłe, diamentowe kolczyki od Kenneth Jay Lane oraz Bode en Bode.Jedne z najpiękniejszych kolczyków, projektu Vita Israel, wchodzą w skład kolekcji królewskiej. Młodziutka królowa Wilhelmina otrzymała diamentowe kolczyki za pierwszych lat swoich rządów. W późniejszym czasie jej córka, wnuczki, oraz żony prawnucząt często nosiły klejnoty.
Są też kolczyki, której historii w ogóle nie znamy. Poniższe, najprawdopodobniej były prezentem dla Máximy. Pierwszy raz nosiła je podczas wizyty w Australii 10 lat temu.

Jeżeli chodzi o inne kamienie szlachetne, to mamy między innymi szmaragdy. Kolczyki projektu Steltmana królowa nosi od przeszło dziesięciu lat.


Dalej mamy także przepiękne kolczyki, które królowa otrzymała od męża w 2009. Oprócz swojej zwykłej wersji, końcówki można wymieniać, do tej pory widzieliśmy także wersje z akwamarynami oraz cytrynami.


Wersja akwamarynowa:


Wersja z cytrynami:
Mamy również prześliczne kolczyki w kształcie stokrotek, które Máxima nosiła już od czasu narzeczeństwa z Willemem-Alexandrem.


Oczywiście, oprócz różnych kolorowych kolczyków znajdziemy perłowe. Możemy wyróżnić podział na białe i szare.

Jedną z nowości są kolczyki od Steltmama, które królowa nosiła podczas wizyty we Francji.


W 2008 mogliśmy zobaczyć nowe kolczyki od Kafkas, które potem ponownie nosiła w 2015, podczas wizyty w Birmie.Mamy również piękne kolczyki z czarnego onyksu i diamentów, pierwszy raz widzieliśmy je w 2007.
Jedne z najpiękniejszych kolczyków są od Cartiera, z diamentami. Pierwszy raz widzieliśmy je w 2009, podczas bankietu na cześć prezydent Chile, później także podczas bankietu przedślubnego księżniczki Victorii w 2010 oraz wizyty w Singapurze w 2013.

Następnie przejdziemy do diamentowych kolczyków z fioletowymi kamieniami.


Na uwagę zasługują także kolczyki bursztynowe, z kolekcji królewskiej. Kiedyś były często noszone przez Beatrix, obecnie należą one do jej synowej.


***
Pamiętajcie o głosowaniu na stylizację listopada - LINK.

Zdjęcia: Mode Koningin Maxima, Pinterest

4 komentarze:

 1. Najbardziej podobają mi się kolczyki szmaragdowe i Vita Israel - prześliczne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się, są naprawdę śliczne. Poza tym podobają mi się też te z fioletowymi kamieniami

   Usuń
 2. Gdybym miała taką kolekcję kolczyków to chyba nigdy nie umiałabym się zdecydować, które założyć ;) Bardzo ciekawe są te od Cartiera z diamentami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jestem fanką tych okrągłych, diamentowych kolczyków od Kenneth Jay Lane oraz Bode en Bode. Są skromne. Podobają mi się też te z wizyty w Australii 10 lat temu.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia