17.12.2016

Pałace Holandii - Het Oude Loo + więcejW rzeczywistości Zamek Het Oude Loo jest częścią obszaru, gdzie znajduje się Pałac Het Loo (Apeldoorn i okolice). Powstał w średniowieczu, a główny budynek został wybudowany w czasach renesansu.


Zamek pierwszy raz został wspomniany w dokumentach należących do Udo Talholta, który za radą księcia Gelderlandu, kupił teren i zbudował posiadłość. Najprawdopodobniej był to rok 1439. W późniejszych latach przechodził liczne renowacje, a także zmieniał właścicieli. Prawie 400 lat później Het Oude Loo służył jako letnia rezydencja, królowi Lodewijkowi (brat Napoleona Bonaparte). Jedną z rzeczy, które zrobił wprowadzeniu się, było przerobienie fosy, ponieważ w dzieciństwie przewidział, że umrze poprzez utopienie. W ten sposób chciał zmniejszyć ryzyko.


Kiedy kupił go król Willem III, zaczął być wykorzystywany jako domek myśliwski. Zamek dziedziczyli potem jego potomkowie, a ostatnia główna renowacja miała miejsce w latach 1968-1970.


Obszar Het Oude Loo i przyzamkowych ogrodów ma 11 tysięcy hektarów. Znajduje się niedaleko Parku Narodowego De Hoge Veluwe.


W sierpniu 2006 następca tronu Japonii, książę Naruhito, wynajął Het Oude Loo na 6 tygodni, specjalnie dla księżnej Masako, która przechodziła załamanie nerwowe.


Co rok w tym zamku rodzina królewska spędza Święta Bożego Narodzenia. Powstało tu pamiątkowe zdjęcie europejskich następców tronu, dwa miesiące przed inauguracją Willema-Alexandra.


Zamek nie jest otwarty dla publiczności. Nie mamy także żadnych zdjęć ze środka. Ogrody można zwiedzać w kwietniu i maju.

***

Niestety sesja rodziny królewskiej w Argentynie nie odbędzie się. Wbrew spekulacjom, rodzina przybędzie tam dopiero 23 grudnia. Spędzą tam również Nowy Rok

***
Mam zaszczyt zaprosić Was, do odwiedzenia mojego nowego, drugiego królewskiego bloga - poświęconego Rumuńskiej Rodzinie Królewskiej!

LINK

W zakładkach na górze na stałe macie jego adres pod nazwą  "mój drugi blog". Mam nadzieję, że będziecie zaglądać i komentować :)

***
Najlepsza stylizacja listopada:
8 komentarzy:

 1. izo a pochwalisz się proszę listami królewskimi które dostałas w ostatnim czasie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Post zaplanowany jest na początek stycznia, ale być może ukaże się wcześniej ;)

   Usuń
  2. o szkoda a od kogo dostałas ostatnio królewskie listy?

   Usuń
  3. Belgia, Luksemburg, Liechtenstein, Wielka Brytania

   Usuń
 2. Łał,skąd ten pomysł na rumuńską rk ?Oczywiście będę czytać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo lubię tę rodzinę, dlatego pomyślałam, czemu nie ? :)
   Będę się starać, aby notki pojawiały się równomiernie na obu blogach, choć mam zamiar pisać tak, aby pojawiały się rzadziej, ale były dłuższe. Jakość, nie ilość ;)

   Usuń
 3. Bardzo ładny zamek, ale szkoda, że nie wiadomo, jak wygląda w środku

  OdpowiedzUsuń
 4. Fasada zamku jest bajeczna, te łuki i czerwone okiennice :) Również żałuję, że nie wiadomo nic o jego wnętrzach.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia