15.12.2016

Wręczenie nagród im. księcia Clausa 2016


Para królewska, książę Constantijn, księżna Laurentien, księżna Mabel i księżniczka Beatrix wzięli dziś udział w ceremonii wręczenia nagród im. księcia Clausa, przyznawaną corocznie przez fundację zmarłego w 2002 męża księżniczki Beatrix.


Wydarzenie odbyło się w Pałacu Królewskim w Amstedamie, a głównym laureatem tej prestiżowej nagrody został Apichatpong Weerasethakul, filmowiec i artysta z Tajlandii. Otrzymał on nagrodę z rąk księcia Constantijna, który jest honorowym przewodniczącym fundacji.
 Wyróżniane są osoby, które zasłużyły się w dziedzinie kultury, głównie osobom z Azji, Afryki i Ameryki Południowej.


"Jak zauważył mój brat Friso: Jeśli możemy zastosować naszą wiedzę o innych kulturach do lepszego zrozumienia kulturowego w obrębie społeczeństwa holenderskiego, nie powinniśmy przepuścić takiej okazji. Laureaci i partnerzy fundacji wzbogacają nas. Ważne jest, aby ich wysłuchać".

"Ludzie i organizacje, które współpracują z fundacją im. księcia Clausa łączą się w celu budowania bardziej sprężystego społeczeństwa, wspierania wolności wypowiedzi i artystycznej i zawodowej doskonałości".

"Artyści mają możliwość prezentowania, pytając, co odzwierciedla się na kwestiach społecznych w subtelnych formach. Istotne jest, że bronimy miejsca, w którym działają; W imię zdrowych, otwartych i wolnych społeczeństw".Królowa Máxima nosiła czerwoną sukienkę od Natan.
Zdjęcia: Blauw Bloed, Daily Mail, Twitter

6 komentarzy:

 1. Słowa króla bardzo ładne - szczególnie odwołanie do zmarłego brata

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, piękne. Akurat przemawiał Constantijn ;)

   Usuń
 2. Zastanawia mnie ta sukienka bez rękawów a stoją na zewnątrz..w grudniu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tym samym pomyślałam, ale żadna z pań jakoś szczególnie ciepło nie była ubrana.

   Usuń
 3. A w pomieszczeniu ma już czarny sweterek

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi bardziej podoba się wersja sukienka + sweterek.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...