20.01.2017

Królowa Máxima w Davos


Tak jak pisałam w poprzednim poście, królowa przybyła do szwajcarskiego Davos w środę popołudniu. Od kilku dni odbywa się tam Światowe Forum Ekonomiczne. Wieczorem, 18 stycznia wzięła udział w oficjalnej kolacji.


Następnego dnia Máxima odbyła kilka spotkań, między innymi z premierem Pakistanu, Nawazem Sharifem.Odbyła także spotkanie z argentyńskim Ministrem Ekonomii i Finansów Publicznych, Nicolasem Dujovne.


Królowa odbyła także spotkanie z nowym sekretarzem generalnym ONZ, António Guterresem.

Wieczorem również miała miejsce uroczysta kolacja, na której królowa nosiła znany już nam kostium od Mattijsa van Bergena.


Dzisiaj królowa wygłosiła przemówienie podczas trwającej sesji "Integracja Finansowa w Gospodarce Cyfrowej". Sesja ma na celu podkreślić rolę innowacji technologicznych w zakresie poprawy dostępu do usług finansowych. Szacunkowo, 2 miliardy ludzi nie korzysta z kont bankowych lub oszczędnościowych, kredytów, ubezpieczeń lub emerytur, zgodnie z szacunkami Grupy Banku Światowego. Wgląd w ogromną ilości danych, dużych danych może pomóc w zwiększeniu dostępności usług cyfrowych.Zdjęcia: Twitter, World Economic Forum

4 komentarze:

 1. Zawsze zastanawiam się nad tym, jak Maxima "mocuje" te płaszcze albo inne nakrycia, żeby się trzymały

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też się zawsze nad tym zastanawiam.;) Ma to opanowane do perfekcji.

   Usuń
  2. Ja też i podpytałam znajomą zajmującą sie modą. Ona oczywiście nie wie jak to robią w przypadku Maximy, ale ona dokleja do ubrania pod spodem za pomocą "plastrów"- taśmy. Jeden z plastrów na plecach a dwa po każdej stronie ramion.

   Usuń
 2. Na pewno nie może wykonywać gwałtownych ruchów ani unosić rąk do góry -próbowałam: )Nie wiem jak ona to robi,ale wygląda to świetnie.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia