13.01.2017

Nowa biografia królowej Máximy


Wczoraj dotarła do nas informacja, że holenderska historyczka i dziennikarka, Marcia Luyten, pisze biografię królowej Máximy.

Książka ma się ukazać w 2021, kiedy to królowa będzie świętować 50 urodziny.

Luyten ma zamiar przedstawić w książce, zadania jakie wykonuje żona Willema-Alexandra, a także jej przemianę od zwykłej argentyńskiej dziewczyny do najbardziej popularnej członkini holenderskiej rodziny królewskiej. Autorka omawia także rolę monarchii w XXI wieku.

"To jest piękne i znaczące przedsięwzięcie. W czasie, gdy monarchia wydaje się anachronizmem, gdzie para królewska jest pod wpływem krytyki bardziej niż kiedykolwiek, i że liberalna demokracja jest kwestionowana przez wschodzący populizm i nacjonalizm, Królowa Máxima pozostaje wiarygodna, mocna, inspirująca i wiążąca. Dzięki niej zmienił się obraz monarchii. Królowa Maxima jest żywą historią" - mówi Luyten.

***
Rodzina królewska w przyszłym tygodniu wróci do swoich obowiązków. Królową Máximę będziemy mieli okazję zobaczyć aż pięciokrotnie, od wtorku do piątku. W nadchodzący wtorek i środę Máxima będzie towarzyszyć swojemu mężowi podczas tradycyjnych przyjęć noworocznych. Zaraz po środowym przyjęciu wyruszy do Davos, gdzie będzie uczestniczyć w corocznym Szczycie Ekonomicznym.

Zapełniającą się agendę możecie zobaczyć po prawej stronie bloga.

Zdjęcie: nu.nl

1 komentarz:

  1. Fajnie, że powstaje nowa biografia. Ciekawe tylko czy jej autorka pisze ją opierając się na chociażby jednej rozmowie z Maxi czy tylko na faktach, które już znamy i w większości będzie z tej książki odgrzewany kotlet.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia