25.01.2017

Wizyta w Wiesbaden

Królowa Máxima odwiedziła dzisiaj Wiesbaden z Niemczech, gdzie wygłosiła przemówienie podczas uroczystego otwarcia konferencji "Cyfryzacja finansów, integracja finansowa i wiedza finansowa". Wydarzenie miało miejsce w Zamku Biebrich i zostało zorganizowane przez Deutsche Bundesbank oraz Federalne Ministerstwo Finansów.


Niemcy są obecnie krajem przewodniczącym grupie G20. Wizyta Máximy w Wiesbaden jest związana z rolą królowej w grupie G20 (honorowy prezes G20 w sprawach finansowych) i ONZ (specjalny rzecznik Sekretarza Generalnego ONZ do spraw rozwoju). 


Aplikacje cyfrowe oferują kilka opcji w celu poprawy dostępu do usług finansowych. Według danych       Banku Światowego, ponad 2 mld ludzi na świecie nie ma jeszcze dostępu do kont bankowych czy      kredytów i emerytur. Dostęp może przyczynić się do zrównoważonego wzrostu gospodarczego           i rozwoju społecznego. Jednym z celów Niemiec w trakcie pełnionej prezydencji w grupie G20 jest umożliwienie wszystkim grupom ludzi dostępu do usług finansowych.


Królowa w swoim przemówieniu radziła, w jaki sposób technologia i aplikacje cyfrowe powinny być wdrożone, aby coraz więcej osób korzystało z nich w sposób bezpieczny i odpowiedzialny.


Máxima nosiła dziś suknię od Natan, którą widzieliśmy już kilkakrotnie.


Zdjęcia: New My Royals

3 komentarze:

 1. Dobrze, że Maxima angażuje się w to, na czym się naprawdę zna

  OdpowiedzUsuń
 2. Pokazywali fragment przemówienia Maximy w Wiadomościach. Naprawdę się tym interesuje i na tym zna,choć ja nie za dużo zrozumiałam:)
  Wyglądała pięknie nawet w niezbyt twarzowej sukience.

  OdpowiedzUsuń
 3. Angażowanie się w sprawy związane z finansami to moim zdaniem ulubiona działalnośc królowej :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia