07.02.2017

500 lat Reformacji - Wizyta na Zamku Wartburg

Król Willem-Alexander i królowa Máxima rozpoczęli dziś oficjalną wizytę w Niemczech. Od dzisiaj do piątku odwiedzą trzy niemieckie kraje związkowe: Saksonię, Saksonię-Anhalt i Turyngię. Pierwszym przystankiem pary jest Zamek Wartburg, gdzie Marcin Luter przetłumaczył Biblię na język niemiecki. To tłumaczenie jest uważane za podstawę standaryzacji pisanego języka niemieckiego.W 2017 mija pięćset lat od kiedy to Marcin Luter przybił do kościoła w Wittenberdze słynne 95 tez przeciwko kościołowi katolickiemu. To wydarzenie zapoczątkowało Reformację i rozłam w kościele, tworząc kościoły protestanckie.

Para królewska zwiedziła Zamek oraz domniemaną komnatę Lutra. Później odbyła się kolacja na cześć holenderskich gości.
Pierwsza stylizacja: szmaragdowa bluzka od Gucci, pomarańczowy żakiet i spodnie od Claesa Iversena oraz niebieski płaszcz od Natan.

Druga stylizacja: czarny żakiet i spodnie, diamentowa księżycowa brosza, kolczyki z czarnego onyksu od Bonebakker Juwelier, szpilki od Gianvito Rossi.


Zdjęcia: Daily Mail, Refdag, ANP Foto

2 komentarze:

  1. Obie stylizacje piękne.Pierwsze połączenie zieleni i bursztynu jest super,uwielbiam szczególnie bluzkę z najmodniejszym żabotem,ale przeszkadzają mi buty.
    Wieczorowa bardzo elegancka i subtelna.Maxima ma przepięknie uczesane loki.
    Długo czekałam na tą wizytę i nie mogę się doczekać kolejnych dni.Przy okazji można trochę "pozwiedzać" i powtórzyć sobie historię:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Stylizacje udane, mi podoba się kolor płaszcza :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia