23.02.2017

Co nowego u księżniczek ? + więcej


Het Koninklijk Huis

W ciągu kilku najbliższych tygodni powinniśmy dowiedzieć się, do jakiej szkoły pójdzie księżniczka Alexia. Już za kilka miesięcy (dokładnie na początku lipca) ukończy szkołę podstawową w Wassenaar i po wakacjach rozpocznie naukę w szkole średniej. 

Pierwszy dzień szkoły (2009)/ Het Koninklijk Huis
W styczniu odwiedziła Gymnasium Sorghvliet w Hadze, gdzie uczęszcza jej starsza siostra, księżniczka Amalia. Czy wybór padnie na tę szkołę? Dowiemy się już niedługo. W przypadku następczyni tronu decyzję o wyborze szkoły podano 20 marca {LINK}. Inne szkolne opcje to: Vrijzinnig Christelijk Lyceum (gdzie uczył się kiedyś jej ojciec, a obecnie uczy się jej kuzyn Claus-Casimir), Maerlant Lyceum (dokąd chodzi kuzynka Alexii, Eloise), a także ponad 60 innych haskich szkół średnich.

Christelijk Gymnasium Sorghvliet w Hadze/ nu.nl
Maerant Lyceum/haagsescholen.nl
Vrijzinning Christelijk Lyceum/derodeloper.nu
***
Het Koninklijk Huis
Do nowych zainteresowań księżniczki Ariane możemy zaliczyć pływanie! W minioną niedzielę wzięła nawet udział w zawodach pływackich w Hadze.

Jak pisze na oficjalnej stronie rodziny królewskiej, Ariane interesuje się jazdą konną, hokejem, grą na gitarze i baletem jazzowym. Trenowała również judo.

W basenie Waterthor w Hadze ktoś z publiczności zauważył nagle, że na trybunach siedzi para królewska z córką Alexią, którzy dopingowali najmłodszą z trzech córek. Królowa Máxima została zauważona tam drugi tydzień z rzędu. W ubiegłym tygodniu żona Willema-Alexandra pojechała także do Lisse, gdzie Ariane ze swoją drużyną grała mecz w hokeja.

***
Dwór opublikował dziś oficjalne podsumowanie roku 2016 - LINK.

4 komentarze:

 1. Księżniczki mają bardzo szerokie zainteresowania i ciekawe jestem jakie będą,gdy dorosną.
  Raźniej byłoby Alexi chodzić do szkoły z siostrą,ale wybór należy do niej.

  OdpowiedzUsuń
 2. W jakim wieku w Holandii dzieci zaczynają szkołę średnią?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 13. Amalia ukończyła podstawówkę rok wcześniej ze względu na dobre wyniki.

   Usuń
  2. Nie miałam o tym pojęcia. Mysle, że siostra pójdzie ścieżką przetartą przez starszą siostrę.

   Usuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia