10.02.2017

Czwarty dzień podróży: Dessau i Oranienbaum


Król Willem-Alexander i królowa Máxima zakończyli dziś swoją wizytę w Niemczech.


Rano, para królewska odwiedzili Bauhaus Art School w Dessau. Szkoła powstała w 1919 z potrzeby całkowitej zmiany w sztuce i architekturze. Projektowanie obiektów biznesowych i funkcjonalnych położyło kres Secesji i Art Noveau. Para królewska obejrzała także wystawę na temat wpływu holenderskiego ruchu artystycznego 'De Stijl' na Bauhaus.
Następnie obejrzeli prezentację na temat powodzi i rzek w przyszłości. Holenderski instytut badawczy Deltares pokazuje między innymi symulację wczesnych scenariuszy przeciwpowodziowych, opracowanych z niemieckim odpowiednikiem instytutu.Na koniec Willem-Alexander i Máxima zwiedziła Zamek Oranienbaum. Powstał on w XVII wieku na zlecenie księżnej Henrietty Cathariny van Anhalt-Dessau (urodzona jako księżniczka Oranje-Nassau). Budynek jest obecnie w renowacji, ponieważ w 2002 i w 2013 poniósł ucierpiał z powodu powodzi na Łabie.Dzisiaj królowa nosiła bluzkę i spódnicę od Natan i nakrycie głowy od Fabienne Delvigne.


Zdjęcia: Daily Mail, mdr.de

3 komentarze:

 1. Jak szkoda,że wizyta już się kończy.Uwielbiam Maximę w podróży,bo wtedy według mnie prezentuje się najlepiej.Dla pary królewskiej to też musiała być miła wizyta,bo wiele mogli zwiedzać kościołów czy zamków.Ale nie ma co się smucić,bo widzę,że kalendarz coraz bardziej się zapełnia.Teraz będę czekać na wizytę prezydenta Argentyny,a potem już z górki-wiosna i Dzień Króla!
  Bluzka trochę za szeroka,ale pięknie zestawiony beż z bordem.Po raz kolejny świetna fryzura.Wrażenie zrobiła na mnie broszka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Trochę nietypowe połączenie kolorów, ale to typowe dla Maximy :)

  P.S. Jutro odpiszę Ci na maila :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe zestawienie kolorów :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...