08.02.2017

Drugi dzień podróży: Erfurt, Weimar, Jena, Lipsk + Nowy portrety pary królewskiej

Rano, para królewska przybyła do Erfurtu, gdzie zwiedziła Starą Synagogę. Jest to najstarsza zachowana synagoga w Europie, została wybudowana w 1094. W czasie II Wojny Światowej, budynek był używany między innymi jako magazyn. Synagoga została przywrócona do życia w 1992 roku i obecnie służy jako muzeum żydowskie w Erfurcie.
Król i królowa spotkali się też z premierem Turyngii.


Potem para odbyła wizytę w byłym obozie koncentracyjnym w dzielnicy Buchenwald, który został zbudowany w 1937 roku jako obóz pracy dla więźniów i przeciwników narodowego socjalizmu. W maju 1940 roku, około 3.300 Holendrów deportowano do Buchenwaldu, gdzie stracono ponad 500 osób. W sumie ponad 280.000 osób z ponad 50 krajów, było uwięzione w obozie, z czego około 56.000 zginęło. Król i królowa złożyli kwiaty ku pamięci ofiar.

Kolejnym przystankiem był Weimar, gdzie Willem-Alexander i Máxima zwiedzili bibliotekę im. księżnej Anny Amalii.  Biblioteka powstała w 1691 roku i prowadzi badania na temat historii literatury i kultury, w szczególności prac z okresu późnego oświecenia do romantyzmu.

Później para królewska zjadła obiad w towarzystwie premiera Turyngii.

Następnym punktem w programie była wizyta w Jenie, wizyta w Instytucie Technologii Leibniza, zajmującym się przemysłem wysokiej technologii.


Wieczorem w Kongresshalle am Zoo w Lipsku odbyła się kolacja z przedstawicielami holenderskich i niemieckich firm.
Jeśli chodzi o dzisiejsze stylizacje królowej to:

Pierwsza stylizacja: płaszcz i bluzka od Natan, kapelusz od Fabienne Delvigne, torebka od Chanel, kozaki od Sergio Rossi.

Druga stylizacja: suknia z cekinami od Niny Ricci.


***

Od pewnego czasu w salonie Pałacu Noordeinde można podziwiać nowe portrety króla i królowej autorstwa Urbana Larssona. Na portrecie Máxima nosi swoją pomarańczową suknię od Valentino oraz Wurrtemberg Ornate Pearl Tiara.


Jak się wam podobają? Szczerze mówiąc, W-A chyba wyszedł trochę zbyt "anorektycznie"...


Zdjęcia: Twitter, Getty Images, Refdag, Daily Mail

2 komentarze:

  1. Obie stylizacje Maximy super. Portrety są bardzo ładne, tylko WA rzeczywiście bardzo odchudzony

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem pozytywnie zaskoczona stylizacjami Maximy. Portrety ładne, królowa w mojej ulubionej sukience a król faktycznie trochę chudszy.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia