22.02.2017

Dzisiejsze wyjścia + #NLstatevisitIT


Królowa Máxima przed południem przybyła dziś do Utrechtu, gdzie wygłosiła przemówienie otwierające Buzinezz Forum.Forum jest organizowane przez władze lokalne, przedsiębiorstwa społeczne i organizacje obywatelskie, aby zapewnić młodym ludziom perspektywy na rynku pracy. Głównymi organizatorami są Buzinezzclub, PSO Nederland i gmina Eindhoven. Współpracują one z fundacją króla i królowej - Oranje Fonds.Według danych CBS ponad 146 tysięcy młodych Holendrów jest bezrobotnych. Duża część z nich nie ukończyła szkoły lub nie ma wystarczających kwalifikacji do pełnego uczestnictwa na rynku pracy. Buzinezz Forum ma na celu znalezienie zrównoważonych rozwiązań tego problemu. Dzieje się tak dzięki praktykom w zakresie zwalczania bezrobocia wśród młodzieży i promowania współpracy między gminami, organizacjami pozarządowymi i przedsiębiorcami społecznymi. Forum będzie organizowane do 2020.


***
Po południu Máxima odwiedziła siedzibę Stichting De Tussenvoorziening, fundacji zajmującej się bezdomnymi rodzinami.


Tussenvoorziening zapewnia schronienie, mieszkania i doradztwo finansowe dla osób z problemami psychicznymi lub z zadłużeniem. Królowa spotkała się z podopiecznymi organizacji oraz z pracownikami.


Powstanie fundacji to efekt współpracy wielu organizacji społecznych i grup ze wspólnym celem walki z ubóstwem w Utrechcie i przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Chce zaoferować perspektywę dla osób o niskich dochodach i zadłużonych, zwłaszcza dzieci. 


Podczas obu wyjść królowa miała na sobie suknię od Dolce & Gabbany oraz czarną broszę od Natan, a także szpilki od LK Bennett i torebkę od Susan Gail.


***

Wczorajsze doniesienia o wizycie do Włoch okazały się prawdą! Dzisiaj Pałac oficjalnie potwierdził, że w dniach 20-23 czerwca na zaproszenie prezydenta Sergio Mattarelli para królewska odwiedzi Włochy (konkretnie Rzym, Mediolan i Palermo) oraz Watykan. W planie wizyty jest spotkanie z papieżem Franciszkiem. W 2012 były prezydent Włoch, Giorgio Napolitano odwiedził Holandię.

Więcej informacji poznamy zapewne w marcu lub w kwietniu.


Zdjęcia: New My Royals, Twitter, Refdag

3 komentarze:

 1. Maxima wygląda świetnie, uśmiech z jej twarzy nie znika. Piękna broszka :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Prawie zawsze jak Maxima ma rozpuszczone włosy,to rozwiane :)
  Bardzo elegancka sukienka.
  Królowa lubi takie wizyty ekonomiczne.
  Czeka więc nas podróż czerwcowa we Włoszech -najlepsza data.Już się nie mogę doczekać- nie tylko z tego powodu: )

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękna sukienka, Maxima wygląda ślicznie, szary bardzo do niej pasuje

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia