09.02.2017

Trzeci dzień podróży - Lipsk i Wittenberga


Król Willem-Alexander i królowa Máxima kontynuują wizytę w Niemczech. Dzisiejszy dzień para rozpoczęła od wizyty w siedzibie Europejskiej Giełdy Energii (EEX) w Lipsku. Jest to największa giełda energii w Europie. Notowania obejmują energię elektryczną, gaz ziemny i węgiel.Następnie król i królowa odwiedzili dzielnicę Gruenau, gdzie znajdują się największe bloki mieszkalne z wielkiej płyty w Niemczech. Budynki zostały wybudowane w czasach NRD, a obecnie mieszka tu 40 tysięcy osób. Dzielnica jest symbolem NRD i trudnego okresu po zjednoczeniu Niemiec.Para królewska zwiedziła także Baumwollspinnerei, teren przemysłowy, gdzie mieściły się niegdyś fabryki produkujące bawełnę.


W dawnym ratuszu, król i królowa zjedli lunch wspólnie z premierem Saksonii.Potem para królewska była obecna przy podpisaniu umowy o współpracy między holenderskimi a niemieckimi firmami zajmującymi się "zieloną energią".Odwiedziła także centrum informacyjne poświęcone robotnikom, którzy pod przymusem musieli pracować w Fabryce Amunicji w czasie II Wojny Światowej. W tamtym czasie pracowało tam 500 Holendrów.Po południu król i królowa odwiedzili słynny Kościół Zamkowy w Wittenberdze, gdzie Luter przybił swoje 95 tez przeciwko Kościołowi Katolickiemu.Wieczorem w ratuszu w Wittenberdze odbyła się kolacja na cześć Willema-Alexandra i Máximy.

Pierwsza stylizacja: suknia, toczek i torebka od Natan, szpilki od Jana Taminiau.Zdjęcia: Refdag, Getty Images, Daily Mail, Twitter

3 komentarze:

 1. Maxima promienieje.Miała przepięknie uczesane włosy i kolczyki.
  Polubiłam też tę niebieską sukienkę z beżem i letnimi szpilkami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę przyznać, że podczas całej podróży Maxi zachwyciła mnie swoimi strojami :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Stylizacja Maximy bardzo udana. mnie denerwują tego typu rękawy- i tylko to bym zmieniła.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia