26.03.2017

Máxima i stylizacje w czasie ciąż


Ciążowym stylizacjom Máximy mogliśmy się przyglądać trzykrotnie, od 2003 do 2007 (z przerwami). Za każdym razem jej stylizacje odzwierciedlały jej barwną osobowość i latynoamerykański temperament. Jednak na przestrzeni lat jej styl ewoluował, z każdym rokiem wprowadzając coś nowego.W szafie ówczesnej księżnej możemy znaleźć wiele różnorodnych kreacji. Najczęstsi projektanci, po których stroje sięgała Máxima w tamtym okresie to: Natan, Valentino i Graciela Naum.Przyszła mama bardzo często nosiła rzucające się w oczy sukienki i płaszcze. Nigdy nie rezygnowała z butów na wysokim obcasie. W trakcie trzeciej ciąży nosiła dwukrotnie tiary (podczas bankietu na cześć gubernatora generalnego Australii w 2006 i podczas obchodów 70-tych urodzin króla Haralda w 2007).


Również podczas oficjalnych wizyt mogliśmy podziwiać księżną w pięknej, długiej sukni od Natan. Nosiła ją dwukrotnie: podczas wizyty w Turcji i wizyty w Nowej Zelandii. Kilka lat później pożyczyła tą suknię księżnej Aimee, która podczas inauguracji Willema-Alexandra była w szóstym miesiącu ciąży.Tak jak pisałam wcześniej, Máxima wielokrotnie nosiła różne płaszcze czy żakiety. Najczęściej w czasie drugiej i trzeciej ciąży. Najczęściej pochodziły one od Natan.
Oczywiście, było również wiele okazji, kiedy mogliśmy zobaczyć ją w wydaniu "normalnym", dzięki zdjęciom zrobionym przez prasę. Takie przypadki miały miejsce najczęściej w okresie ciąży z księżniczką Amalią.

Dużo uwagi przykuwała także różowa suknia i płaszcz, którą nosiła podczas Prinsjesdag 2003.


Jeden z białych płaszczy, Máxima nosiła wielokrotnie, w czasie drugiej i trzeciej ciąży. Pochodził najprawdopodobniej od Natan.


Macie jakieś swoje ulubione ciążowe stylizacje Máximy? Dajcie znać w komentarzach!Zdjęcia: Pinterest, Hello, Mode Koningin Maxima, Het Koninklijk Huis, Wikipedia, Vogue

3 komentarze:

 1. Mnóstwo wzorów i kolorów,czasami lepszych,ale częściej gorszych :)
  Uwielbiam dwie zielonkawe, szyfonowe suknie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie, styl Maximy z tamtych lat mnie nie zachwyca

   Usuń
 2. Podobają mi się dwie zielone, szyfonowe suknie.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...