06.03.2017

Monety z okazji urodzin króla + De Hollandse 100 + więcej


Władze Holenderskiej Mennicy Królewskiej powiadomiły dziś, że z okazji 50 urodzin króla zostaną wydane specjalne monety okazjonalne. Oficjalnie zobaczymy je po raz pierwszy 4 kwietnia.


***


3 kwietnia odbędzie się Koningsdagconcert w Tilburgu. Pojawi się na nim para królewska i księżniczka Beatrix (oraz prawdopodobnie księżniczka Margriet i Pieter van Vollenhoven). Premiera koncertu w telewizji będzie miała miejsce 27 kwietnia.

***
Księżniczka Margriet i Pieter van Vollenhoven oraz ich synowie z rodzinami uczestniczyli w niedzielę w sportowym evencie De Hollandse 100, podczas którego są zbierane pieniądze dla chorych na chłoniaka. Zebrano 372 897 euro. Zostaną one przekazane University Medical Center Groningen w Groningen.


Księżna Annette i książę Bernhard;

Księżna Aimee;
Hollandse 100 to trasa stukilometrowa. 10 kilometrów pokonuję się na łyżwach, a 90 na rowerze. Oprócz rodziny van Vollenhoven na starcie pojawiło się 750 osób. Wśród nich był pomysłodawca wyścigu, książę Bernhard - syn Pietera i Margriet. W 2013 wykryto u niego nowotwór węzłów chłonnych. Chorobę pokonał i założył fundację Lymph&Co, zajmującą się finansowaniem leczenia chorych na nowotwory.

Książę Pieter-Christiaan;


Książę Floris i księżna Aimee;
***
W dniach 30 marca - 1 kwietnia księżniczka Beatrix odwiedzi Arubę.


Zdjęcia: Blauw Bloed, Robin Utrecht, Het Koninklijk Huis

4 komentarze:

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia