09.03.2017

Od Przybycia do Grande Finale - program Dnia Króla w Tilburgu


Dzisiaj popołudniu miała miejsce konferencja prasowa dotycząca kwietniowego Dnia Króla.

Rodzina królewska (w piętnastoosobowym składzie) przybędzie do Tilburga specjalnym pociągiem. Program całego dnia został podzielony na 13 "światów". Liczba została została wybrana ze względu na numer kierunkowy miasta.


Świat pierwszy: Przybycie.

Rodzina królewska przyjeżdża pociągiem na dworzec kolejowy w Tilburgu. Tam zostają powitani przez burmistrza Petera Noordanus i grupkę miejscowych dzieci.

Świat drugi: Wielkie powitanie.

Szykuje się wielkie muzyczne powitanie. 77 osób z różnych chórów wspólnie z Euroregion Youth Orchestra zaśpiewa piosenkę 'Tune van Tilburg'. Dodatkowo tańczyć będą tancerze z Uniwersytetu Artystycznego Fontys. Refren jest "bramą" do następnego świata.

Świat trzeci: Karnawał kultur.

Rodzina monarsza przechodzi przez bramę i spotyka się z burmistrzem Brokxlaa. Jest to "różowa strefa". Grupa perkusji gra tradycyjne pieśni regionalne.

Świat czwarty: Tilburg buduje partię.

W tym świecie mamy muzykę, społeczne i społecznościowe inicjatywy. Osoby niepełnosprawne tworzą własną partię na dziedzińcu w centrum miasta.

Świat piąty: Tilburg miastem naukowym.

Rodzina królewska zwiedza Ontdekstation, gdzie dzieci w Tilburga tworzą własne projekty i wynalazki. Tilburg jest miastem edukacyjnym i mieszczą się tu wszystkie rodzaje szkół: od szkoły podstawowej po uniwersytet.

Świat szósty: Zapachy i kolory.

W tym świecie, w Spoorzone HRK spotyka Ranię Sommakia, pochodzącą z Syrii. Mieszka w Holandii od pół roku i zna język niderlandzki. Zwiedzają także Giełdę Społeczną.

Świat siódmy: Miejski sport.

W pobliżu Hall of Fame zbudowano ogromny obszar, gdzie będzie można podziwiać rolkarzy, tancerzy ulicznych, bmx-erów i innych. Oprawą muzyczną zajmie się DJ.

Świat ósmy: 50 fortepianów.

W Koepelhal ustawionych jest pięćdziesiąt fortepianów. Pięćdziesiąt różnych pianistów z Tilburga, młodych i starych, będzie prezentować swoje utwory.

Świat dziewiąty: Zielone serce Brabancji.

Na jednym ze skrzyżowań znajduje się ośmioosobowa rodzina. Ojciec, matka, dziadek, babcia i pięcioro dzieci. Symbolizuje ona osiem dzielnic miasta. Przedstawiają się, każdy członek rodziny jest jedną z ośmiu gmin.

Świat dziesiąty: Tilburg następny.

Kluczem do tego świata jest znajomość historii miasta. W tle będzie można posłuchać Heuvelring, tradycyjnych holenderskich dud.

Świat jedenasty: Tech festiwal.

Tilburg jest również miastem związanym z inżynierią, transportem i techniką. Przedsiębiorczy i innowacyjny Tilburg prezentuje się.

Świat dwunasty: Heuvelpoort.

Rodzina królewska podziwia trzy obrazy. Dwa płótna zostały namalowane przez zwolenników Willema II i traperów. Trzeci został namalowany przez studentów Fontys.

Świat trzynasty: Grande Finale.

Tradycyjnie, impreza zakończy się koncertem holenderskiego piosenkarza. W tym roku jest to Guus Meeuwis. Na koniec HRK, machając tradycyjnymi chusteczkami, opuszcza miasto.


Zdjęcia: Hola, tilburg.com

4 komentarze:

  1. Szykuje się dzień pełen wrażeń, ciekawie to wymyslili z tymi światami :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Już nie mogę się doczekać Dnia Króla!

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...